Кандидат у президенти України Ігор Смешко сказав, що в оточенні чинного президента України Петра Порошенка почалися «децентристські рухи».
Україні потрібні нові політичні обличчя. Таку думку в авторській програмі головного редактора видання «ГОРДОН» Олесі Бацман на телеканалі «112 Україна»висловив перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України Ігор Смешко.
Смешко зазначив, що ситуація, коли спочатку прокурор Генпрокуратури повідомив про підозру людей з оточення чинного президента України Петра Порошенка, а потім у ГПУ це спростували, свідчить про початок політичної боротьби.
«Коаліція розпалася на частини. Люди з цієї коаліції трималися разом тільки тому, що їх тримає разом бізнес. Бізнес із пограбування бюджету, природних ресурсів тощо. Вони просто сіли на старі схеми... Зараз, напередодні виборів, почалися децентристські рухи. Кожен думає, як спастися і, можливо, зробити свій внесок у нову політичну силу», – зазначив він.
Він наголосив, що такі дії політиків загрожують національній безпеці України.
«Це свідчить про те, що втрачена керованість держави. Потрібне перезавантаження. Причому перезавантаження не тільки новими обличчями, потрібна реформа політичної системи й економічної моделі. Якщо ми упустимо, ці вибори дійсно можуть стати останніми. Я абсолютно впевнений в тому, що президентське оточення не вірить у перемогу Порошенка на виборах. Я пам'ятаю багатьох президентів і їхнє оточення, так було завжди. Водночас хочу зазначити, що я ніколи не входив у близьке оточення політичних соратників президентів і не був у жодній партії, але знав, що це повторювалося завжди. Коли президенти беруть до себе вірних або тих, проти кого у них є компромат, або некомпетентних людей, якими можна керувати, то вони не розуміють, що ці люди їх просто використовують. За місяць-два до виборів ці люди розкладають яйця в різні корзини. Подивіться, скільки політиків перейшло з однієї фракції в іншу», – сказав він.
Нагадаємо, 28 березня в Генпрокуратурі повідомили про завершення розслідування справи про легалізацію угрупованням бізнесмена-втікача Сергія Курченка грошей «сім'ї» Януковича. За словами глави ГПУ Юрія Луценка, підозри висунуто 98 особам, серед яких 12 вищих посадових осіб міністерств і відомств, зокрема Національного банку України, шестеро керівників обласних державних адміністрацій, 14 представників керівного складу державних компаній.
Заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ Костянтин Кулик виніс підозри особам, наближеним до президента Петра Порошенка у співучасті у відмиванні грошей висунуто низці осіб з оточення Порошенка. ЗМІ називали прізвища Гонтаревої, екс-глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, нинішнього заступника глави АП Олексія Філатова, співвласника інвестиційної компанії ICU Костянтина Стеценка.
У ГПУ заявили, що Кулик повідомив про підозру Гонтареву, Ложкіна, Філатова і Стеценка з порушенням процесуального законодавства, і цих осіб не вважають підозрюваними.