Фрагмент програми "Народ проти" на телеканалі ZIK 10 травня 2019 року. Гість ефіру – перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України, Голова політичної партії "Сила і Честь" Ігор СМЕШКО:

«Історія – це дуже важлива річ для правдивого розуміння і розвитку суспільства і народу, з нею не можна гратися. Ще Бонапарт казав: «Той, хто зробить постріл в історію із пістолета – отримає назад постріл із гармати». Дуже прикро, що наша незалежна держава довгий час не займалася питанням відокремлення політики від історії, не називала речі своїми іменами і не працювала над об'єднанням народу біля досягнень і жертв, які поклав український народ на алтарь, щоб євроатлантичний світ фактично був врятований від нацизму.

Для нас війна почалась 1 вересня 1939 року. Офіційно визнані врати України за роки війни – 9 мільйонів. 3 мільйони загинули у діючій Радянській армії, а загалом біля 7 мільйонів українців були в Червоній армії, які воювали проти фашистської Німеччини.

До цього можна додати, що Зелений клин був на Далекому Сході, де фактично 25% населення Далекого Сходу з усім азійським – це були українці. Також Передкавказзя: 3 мільйони українців загнуло в діючих арміях і 5 мільйонів мирного населення. А взагалі, на початок війни населення в Україні було 41.5 мільйони, а після – 30 мільйонів. (Окрім тих, що загинули, були ще депортовані і переміщені). Ця кількість дорівнює втратам Німеччини, Франції, Англії і США разом взятих. Так от скажіть, без жертв українського народу взагалі можна було нацизм зупинити?

Опонент наш і агресор, який зараз нас атакує, розповідає історію з дивізією СС «Галичина». Ця дивізія мала фактично один тільки бій. Це люди з Західної України, які й не знали, що таке Радянський Союз. Вони тільки пізнали депортацію, бо більшовицькі репресії були там. Але ніхто ж не говорить правду, що загалом з Росії на боці Німеччини було набагато більше – та ж власівська армія. Атаман Краснов мав звання двозіркового генерала СС. Тобто, весь час йде маніпуляція (інформацією) і, я думаю, ми повинні робити все, щоб об'єднати народ України, особливо під час війни. Питання які нас роз'єднують, треба відвести в сторону. Треба бути толерантним, називати правду, але дати можливість об’єднатись навколо цих свят, а не роз’єднувати нас».


Джерело

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація