Ми багато говоримо про ринок деревини, глибоку переробку та меблеве економічне диво в Україні. А сьогодні ми розпочинаємо новий формат – у відеоблозі розповідатимемо про найбільші меблеві підприємства України.  Вони вже зараз створюють сучасні меблі для десятків країн світу, дають роботу тисячам українців.
 
 Фабрика «Софро» у Львівській області виготовляє корпусні меблі вже понад 22 роки. Підприємство постійно росте та розвивається. Тут працюють більше 400 українців, а щодня з виробничих цехів виїжджає більше 10 «фур» якісних меблів. Меблі Sofro високо цінують в світових торговельних мережах. Компанія зараз постачає продукцію в більші ніж 20 країн.
 
 Але для подальшого розвитку меблевикам потрібен прозорий і збалансований закон «Про ринок деревини» з правками від бізнесу, які подали Roksolana Pidlasa та Олександр Ковальчук!

 

За офіційними даними «Української Асоціації Меблевиків», експорт українських меблів за 2021 рік становив 1,05 млрд дол. США, що на 40,1% більше, ніж в попередньому році та за 6 останніх років це стабільні 17,6% приросту.

Українські меблевики постачають меблі до світових лідерів меблевого ритейлу таких, як: IKEA, JYSK, XXLUZ, HOMECENTER та інших. Українські меблі продаються онлайн на всіх континетах.

Виробники українських меблів багато виготовляють меблів за індивідуальними замовленнями для приватних резиденцій та комерційних проектів. В їхньому активі реалізовані проекти для Facebook, Royal Beach, Hilton, Radisson Blu, Fairmont Grand Hotel, Mall of Dubai, Ministry of defence of Saudi Arabia, Al badie group residence та багато інших.

В минулому році маємо і залучення більше 500 млн. дол. інвестицій до меблевої та деревообробної галузей з Данії, Бельгії, Австрії, Франції, США та інших країн. Вже зараз в деревообробній та меблевій галузях працює більше 100 000 українців.

Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі, а експорт уже готової продукції меблевої галузі вже за 10 років може зрости з одного мільярда доларів до 14 мільярдів.  Розвиток меблевих підприємств допоможе залучити майже пʼять мільярдів євро іноземних та українських інвестицій, створити понад 200 тисяч робочих місць, створити повноцінні меблеві кластери з новими сучасними підприємствами, суттєво збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

Це абсолютно реальна перспектива, якщо  Україна почне комплексно реалізовувати план розвитку «Меблеве економічне диво України-2030», першим кроком якого є ухвалення збалансованого і прозорого закону «Про ринок деревини».