Переглядав в ютуб свої кліпи і раптово потрапив на вручення премії Муз-ТВ. Ну це коли ти кліп поставив, а в лівій колонці тобі канал пропонує ще кліпів. І… жахнувся кількістю співаків, які мають українське громадянство та приймали участь в церемонії нагородження (я їх навіть перераховувати не буду).

Всі вони живуть в Києві.

Всі вони або більшість з них жили в Києві і в 2013, і в 2014 році.

Тобто, якщо навіть не було бажання відвідати Майдан, то в них була повна можливість отримати інформацію про те що там відбувалось і що відбувалось після цього.

Ось не треба починати, що мистецтво не має кордонів. Там не про мистецтво – дурна попса з підбором раз-через-раз римованих слів і модних мелодій.

А якщо і про мистецтво (ну там раптово виявиться, що умовна лорак симфонію написала після відвідин), то знову не те. Шостакович писав Ленінградську симфонію під обстрілами ворога, а тут навпаки пишеться для і на, а потім там виступається.

Я хочу і не можу зрозуміти, як у них той пазл складається. Приїхав в Україну – війна, вбиті хлопці, яких хоронили і хоронять на Майдані, Президент щоразу каже про країну-агресора. Приїхав туди – нічого не має. Заплющив-розплющив долоні. Дитяча гра.

В мене когнітивний дисонанс взагалі. Ну ось творча людина, з їх кола, пішла на Майдан і принесла квіти, потім з носаря послала гастролі у північного сусіда. Інша творча – на Майдані зібрав мільйон і теж саме. Обидва збирали неабияку аудиторію і там.

З їх кола. Не їздять. Тому що війна, вони вбивають наших хлопців, на Майдані, на сході, кожного дня. Вони захопили наші території. Вони лізуть в нашу політику. Вони вчать нас жити.

Чому ж ви їздите туди. Вам хочеться «пєрємірія». А те, що понад 80% росіян підтримують збройну агресію проти України – це нічого. Ви вважаєте себе послами миру і єднання між народами. Так знову ж ні. Ви легітимізуєте вбивство українців в очах населення сусіда (ось бачте – ніхто нікого не вбиває, інакше б стільки їх не приїхало і премії від нас не отримувало. Немає війни, є «нєдоразумєніє мєжду братскімі народамі»).

Я розумію, що я пишу це в пустоту для тих, хто туди постійно приїздить. Я розумію, що це політика тієї країни і що ніколи в такій кількості їх не запросили би. Тим більше нагороди не давали.

Ось чому я відділяю людей, які мають громадянство України і громадян. Знещодавна для більшості громадян є базові цінності і межа, яку переходити не можна. Для людей, які мають громадянство і не є громадянами - це не пріоритет.

Тому я радію, що концерти умовних потапа або лободи були зірвані в тому чи іншому місті. Бо к тим, хто поводиться як б...ь (не плутати з повіями) і потрібно так само відноситись.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація