Володимир Гройсман потрапив у неприємну ситуацію. На тлі все частішої його появи в ефірах кількох телеканалів, насамперед «України», «України-24», та ICTV спливла інформація про можливу його причетність до корупції у так званій «справі Микитася» .

По великому рахунку, це мало б стати топ-темою в суспільстві, адже йдеться про екс-прем'єр-міністра, тобто одного з кількох вищих керівників держави.

Проте помітно, що ця інформація з трудом пробиває собі дорогу, адже у її поширенні не зацікавлені ті, хто готує для Гройсмана повернення у владу. Насамперед можна сказати про власників згаданих телеканалів — Ахметова та Пінчука.

Фабула справи така, що Гройсман призначив керівником Укрбуду людину Микитася. А в обмін за півціни отримав 2000 квадратних метрів нерухомості у елітному ЖК. Різниця між ринковою та фактичною ціною склала приблизно 75 мільйонів гривень, що і можна вважати хабарем.

Звичайно, крапки над і має розставити слідство і суд, до того часу ми можемо говорити лише про підозру. Але говорити, а не замовчувати. У Гройсмана ж судячи з усього обрали тактику заперечення та звинувачень у брехні.

Натомість один з топменеджерів Укрбуду підтвердив як призначення людини Микитася, так і наявність у відповідному ЖК площ, які належать структурам Гройсмана.

Очевидно що експрем'єр має великі політичні амбіції. Як мінімум щодо власної фракції у парламенті на випадок дострокових виборів, і аж до президентських.

І очевидно також, що кастинг на персону, яка зможе замінити Зеленського, але бути такою ж зручною для олігархів, триває.

Але для Гройсмана ситуація може скластися так, що він спіткнеться на старті.

Зрештою, країні ж обіцяли розслідувати топ-корупцію. Ну ось, будь-ласка, «велика риба», яку виловила НАБУ.

Та характерно, що на відміну від справи Шеремета, ніхто не скликає брифінгів, і Зеленський не хоче піаритись на цій темі.

Бо «батьки-засновники» і у нього, і у Гройсмана одні й ті самі.

https://t.me/bulavkay