Серед представників генеральної старшини артилерії Галицької армії (ГА) значний вклад у розбудову і підвищення боєздатності війська зробив отаман ГА Ярослав Воєвідка. Виходець із сім'ї греко–католицького священника Я. Воєвідка народився 5 березня 1882 р. в с. Петранка Калуського повіту. Здобув загальну середню освіту в Львівській академічній гімназії. Вищу освіту він отримав у Львівському університеті (1910 р.) та Карловому університеті. Окрім того, Я. Воєвідка мав академічний ступінь доктора права.
Як і переважна більшість старшин ГА, до подій Української революції 1917–1921 рр. Я. Воєвідка був цивільною людиною і не мав нікого відношення до військової справи. Він провадив адвокатську практику у канцелярії доктора Горбачевського в Чорткові та згодом там же працював адвокатом. Був активни учасником сільсько–січового руху. З початком Першої світової війни Я. Воєвідка потрапив до австро–угорської армії, проходив службу в 33–му гарматному полку польової артилерії в Станиславові. Брав участь у різних боях австійської армії на російському фронті. Зокрема упродовж 1914–1915 рр. Я. Воєвідка воював під час Карпатських боїв у складі Українських Січових Стрільців (УСС) 25–го корпусу генерала П. Гофмана австро–угорської армії.
Восени 1918 р. з початком Листопадових революційних подій в Галичині, Я. Воєвідка без вагань долучився до збройної боротьби за українську державність. Він організував та сформував і чоловим гарматний полк 1–ї бригади УСС ГА. Протягом 1918–1919 рр. він командував 1–м гарматним полком 1–ї бригади УСС ГА. Я. Воєвідка особливо відзначився в боях з поляками за Львів та під Бережанами (нині Тернопільська область). Пізніше, у 1919 р. під час червневих боїв проти більшовиків та білих Я. Воєвідка проявив себе як один із найкращих командирів–артилеристів на фронті, за що був неодноразово відзначений командуванням ГА. 21 червня за бойові заслуги та видатні звитяги отримав військове звання – отман ГА. У період вимушеного тимчасового перебування Галицького війська в складі Червоної армії (ЧР) 30 березня 1920 р. отмана ГА Ярослава Воєвідку було підло вбито радянським політкомісаром у с. Піщанка.
Детальна біографія Я. Воєвідки за посиланням: