Так подивишся-придивишся, а імперії нікуди і не зникали. Принаймні найбільші імперії останнього тисячоліття. Орда - в Московії; Піднебесна - в Китаї; Японська - в Японії (як не дивно хоча б хтось чесний); Англійська в - в Англії, Австралії, Новій Зеландії та й США з Англією в розріз ніколи не йшли; Перси - в Ірані; Індія - в Індії (о, і ці чесні, мабуть, схід чесніший в цьому плані), при чому така собі зовсім "немаленька" імперія, а увагу на неї як на імперію ніхто не звертає; Німецька молода імперія - в Німеччині - а що - купа країн Європи - це німецькі сировинні придатки і водночас споживачі продукції; Османська - вже і придратись немає до чого - в Туреччині; одні греки загнулися, але в них і імперії по суті не було - міста-держави.

А римська? А що з римською? Все нормально, бо прийнявши християнство через католиків і православних досить добре керують усіма. Хто знає тих, хто насправді стоїть за Папами та й Швейцарія підозріла. Прикрути сюди Італію, Францію... Може, і Німеччина із ними. Головне в цьому світі вчасно трансформуватись, перетворитись, прогнутись... Називайте як хочете, а справа живе.

А-а-а, Майя, Ацтеки... ну хтось із гри мав вийти. Іспанська і Португальська? Враховуючи їхні володіння, типу незалежні, в Південній та Центральній Америці можна вести довгі дискусії, бо мови там саме іспанська та португальська. Ну в Африці імперії всі пали. Чи перейшли в інші руки: ті ж пан-європейські імперії. Хоча куди ділись єгипетські правителі - біс їх знає. Але це таке - теорії змов.

Реальність бо така, що імперії нікуди не поділись. Де всім по чистому довкіллю, житлу, умов для створення сім'ї та виховання дітей, саморозвитку та творчості? Правильно: десь там "в конституції". Більшість тупіє, а одиниці - матеріально збагачуються як тільки можуть. Рабство довкола, рабство. Із власної волі (через незнання або лінь) чи вимушено, але - рабство.

Ніхто не пропонує кардинально втілювати зміни - всі підпирають систему якими завгодно підпірками та косметично-фасадними роботами. На жаль. За сценарієм фантастичних романів двадцятого, а то й дев'ятнадцятого сторіччя, ми би вже мали за межі Сонячної системи розпочати мандрувати. Та не знають ці "вумні" мужі з Ватиканів, Константинополів, Лондонів, Пекінів, Вашингтонів, Москвабадів... як "еволюціювати не вкравши", бо поки розкрадають планету і нас із вами (хоча ми самі в цьому винні), ця сама планета "закінчується". Можемо в такому разі не встигнути доеволюціонувати, а натомість просто зникнемо.

Подякуємо Маску і таким як він, бо хоча б хтось крокує, замість того, щоб скиглити як це ми, чи красти як вони( а інколи і ми - час у наступних поколінь).

Аналіз, звичайно, такий собі, але... Тому всіх з прийдешнім дев'ятим травня! Черговим святом (чи "не святом") перемоги одних імперій над іншими, в результаті чого залишились існувати всі, що брали участь. Якось так. А ні - не так. Десятки мільйонів життів імперських підданих було забрано. Ну, буває...

yan.boretskiy
Ян Борецький

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації