Одним з пріоритетів, задекларованих новою владою, є дигіталізація чи то цифровізація держави. Це означає, що відносини між державними органами та громадянами мають перейти з паперового формату в електронний.
Цілком правильний напрям. Електронний формат має всі переваги перед паперовим. Це економить час на обробку документів. Це зменшує корупціогенність державного управління. Це спонукає впровадженню нових цифрових технологій і високошвидкісних інтернет-мереж.
Для переходу держави на «цифру» в Офісі президента призначено спеціального радника. Той провів кілька зустрічей з поважними іноземцями, зокрема представниками Світового банку. Мета – залучити кошти на проект дигіталізації держави.
Звертатись за допомогою до високих іноземців є в тренді останніх років. Але іноді варто глянути, що ж, як кажуть, лежить у нас під ногами. Неймовірно, але в Україні є унікальне підприємство, яке, увага, з 1991 року (!) займається розробкою і втіленням передових технологій в сфері цифровізації і захисту документів.
Це підприємство – Індустріальна інноваційна група (Industrial innovation group – IIG). Виробничі потужності розміщені в Україні, а представництва є в Арабських Еміратах, Швейцарії, Словаччині. Підприємство є ровесником незалежності України й пройшло усі перипетії політико-економічних змін в країні.
За майже тридцять років свого існування IIG досягло світового лідерства в сфері виробництва високозахищених документів, пов'язаних в єдині електронні системи. Саме так – світового. Бо як ще можна охарактеризувати компанію, яка розробила й запровадила ID-паспорти в Інтерполі, паспорти діамантів De Beers і демографічний реєстр Кенії?! А громадяни Молдови, Узбекистан й Киргизії використовують платіжні картки і ID від IIG.
IIG унікальна тим, що в замкнутому циклі, без іноземної допомоги, створила базис для реалізації електронної держави в Україні. Важливо, що компанія має інтелектуально-інженерний ресурс, який є одним з кращих в світі. Компанія володіє 332 об'єктами інтелектуальної власності.
Досягненням IIG є те, що жодної підробки їх документів не зафіксовано. Це сталось завдяки перманентним інноваційним технологіям захисту. Злочинцям просто не під силу змагатись з потенціалом компанії.
В доробку IIG є біометричний закордонний паспорт, який був готовий до введення в Україні ще в 2012 році.
Також електронне водійське посвідчення – справа творців цього підприємства.
В чому унікальність закордонного паспорта від IIG? По-перше: унікальний дизайн, де присутні всі регіони України, насиченість барвами, чого не має в діючому паспорті, яскрава полікарбонатна сторінка даних як додатковий захисний елемент.
По-друге: вперше застосована лазерна перфорація усіх пластів полікарбонатної сторінки даних, що виключає підробку цього документу. По-третє: паспорт є стійким до механічних ушкоджень.
IIG впровадила усі відомі методи захисту документів, включаючи найбільш складні, а саме найсучасніша голограма, полікарбонатна сторінка, перфорація зображення власника. Всього документи від IIG можуть мати до 25-и ступенів захисту!
Компанія має сертифікат на відповідність стандарту інформаційної безпеки Visa і MasterCard.
На сьогодні IIG розробила ID карту й готова до впровадження системи цифрової держави в Україні. Перехід на нову ID дасть можливість кожному громадянину надійно захистити свої персональні й біометричні дані та отримати електронний цифровий підпис – ЕЦП.
Отримавши ЕЦП громадяни можуть отримувати послуги нового рівня з боку держави та фінансових інституцій, а також брати участь в виборах без паперових бюлетенів.
За даними ООН Україна займає низьке місце в рейтингу цифровізації країн. Наразі ми посідаємо 82-е місце в в світі. Тому часу гаяти не можна. Без просування в цифрових технологіях не буде просування в економіці. «Цифра» генерує ріст економіки – з цим правилом живуть передові країни світу.
Новій владі на чолі з президентом Зеленським слід переходити від хайпу, який вони люблять демонструвати до справ. Винаходити власний дигитал-велосипед, тобто йти якимсь своїм шляхом у напрямку цифровізації не треба. У світі цей шлях вже давно торовано успішними країнами й успішними компаніями, такими як наша Industrial innovation group.