Влада поважає народ тоді, коли у кожного громадянина вдома є рушниця, а не телевізор. В цьому можна переконатися на прикладі американських мінітменів.
Мінітмени зіграли видатну роль в історії США. Мінітмени (англ. minutemen, від minute — «хвилина» і men — «люди») – це озброєне ополчення північноамериканських колоністів. Вони з'явилися в XVII столітті для боротьби з індіанцями і бандитами, коли держава була не здатна захистити від них своїх громадян. До складу ополчення входили молоді фермери, зазвичай до 30 років. При першому повідомленні про напад мінітмени швидко ("в одну хвилину") збиралися аби дати відсіч, звідси й виникла їхня назва.
Згодом мінітмени вели боротьбу і з солдатами інших колоніальних держав, зокрема, з англійськими королівськими військами. Мінітмени брали активну участь у Війні за незалежність США і подіях, що їй передували. Чисельність мінітменів доходила до 13 тисяч бійців. Саме на основі формувань мінітменів була створена американська Континентальна армія, беззмінним командувачем якої став генерал Джордж Вашингтон. А у ХХ столітті на їхню честь була названа американська міжконтинентальна балістична ракета.
Дещо схожою на американських мінітменів була Революційна повстанська армія Нестора Махна. От тільки, на жаль, тоді українським повстанцям забракло розсудливості аби об'єднатися з державницькими силами в Україні й дати відсіч зовнішньому ворогу. Сьогодні в Україні також з'явились власні мінітмени – воїни територіальної оборони.
На світлині: пам'ятник капітану Джону Паркеру у місті Лексінгтон (Масачусетс), що уособлює американських мінітменів