Читання коментарів деяких порохоботів щодо візиту Президента України Володимира Зеленського до США не може викликати нічого іншого окрім блювотного рефлексу. Складається враження, що цей візит стоїть їм поперек горла і вони бажають провалу України на міжнародній арені.
Цікаво, що подібні коментарі, як і загалом оцінка діяльності очільника української держави, перегукуються в унісон з висловлюваннями російських медіа на кшталт «зливного бачка» Скабєєвої та проросійських медведчуковських чи мураївських телеканалів в самій Україні. Ось до прикладу один заголовок з газети «Известия»: «Пушков назвал визит Зеленского в США провалом». А це заголовок з російських соцмереж: «Снова унизили на весь мир — сети об отказе Байдена выступать с Зеленским».
Між тим, результати візиту є досить пристойними. З міністерством енергетики США укладено угоду в енергетичній галузі, згідно якої, зокрема, планується будівництво в Україні американською компанією «Вестінгаус» п'яти атомних реакторів (а це своєрідний ядерний щит держави). З Пентагоном укладено мільйоні контракти щодо постачання зброї, зокрема й відомих «джавелінів». За наслідками перемовин з главою НАСА є домовленості в співпраці в космічній галузі. Президент України разом з першою леді відвідали музей Голодомору та Український дім.
Після двогодинної зустрічі сам на сам з Президентом США Джо Байденом прийнято спільну заяву, в якій йдеться про безумовну підтримку України американським урядом і особисто главою Білого дому, та жодним чином не згадується горезвісна неприйнятна для нашої держави «формула Штайнмаєра». Натомість у документі отримано благословення на так званий «План трансформації» України, представлений Зеленським в ході візиту. На реформи в рамках цього Плану в цьому році США планують виділити майже півмільярда допомоги. Також заплановано поновлення роботи так званої Комісії стратегічного партнерства України та США – постійно діючого механізму, який має підтверджувати, що особливі взаємини між нашими державами – не пуста декларація.
Далі плануються відвідини Президентом України Конгресу США, знаменитої «Кремнієвою долини», а також зустріч з найвпливовішими американськими підприємцями Ілоном Маском та Джефом Безосом.
Тож підіймати на сміх Президента власної країни, виявляти до нього неповагу під час такого важливого візиту є неприпустимим і ганебним.
Можна по-різному ставитися до чинного очільника держави. Критикувати його, бо й справді є за що. Та яких би поглядів не дотримувався громадянин України, але зловтішно вторити ворогові, який відняв у тебе частину території і вбив тисячі твоїх співвітчизників – це край лицемірства, паскудства та ідіотизму. Це все одно, що рубати сук, на якому сидиш.
Малюнок з російського сайту Regnum.ru (до речі й досі чомусь не заблокованого)