Вже наприкінці наступного місяця українці обиратимуть нового гаранта. Не є секретом, що для більшості з 44 кандидатів, участь у президентських перегонах є певним “трампліном” до майбутніх парламентських виборів. Нинішня кампанія є чудовою можливістю для політиків заявити про себе та ознайомити виборців зі своїми програмами, що в свою чергу допоможе представникам політичних сил як мінімум привернути увагу, а як максимум - здобути достатній рівень прихильності серед громадян, адже вже в жовтні ми обиратимемо тих, хто увійде до складу нового парламенту. Наразі оцінити шанси політиків щодо можливості потрапити у найближчому майбутньому до ешелонів влади можна завдяки актуальним соціологічним дослідженням.

Днями Київським міжнародним інститутом соціології було опубліковано результати всеукраїнського опитування громадської думки, метою якою було вивчення електоральних настроїв українців. В переліку питань були і ті, що стосувалися не тільки президентських виборів. Зокрема, респондентам ставилося питання щодо того, кого хочуть бачити Прем’єр-міністром після президентських виборів. Так, на другому місці серед потенційних прем’єрів опинився лідер політичної партії “Основа” Сергій Тарута. 5,1% опитаних хотіли б бачити його Головою уряду. Разом із тим, якщо дивитися локально, в регіональному розрізі, то він має лідерство на Сході. І це цілком логічно, адже в суспільстві є запит на нові обличчя, до того ж люди бачать лідера “Основи” досвідченим економістом та промисловцем, що є важливим саме для забезпечення ефективної роботи уряду. В контексті чого, можна говорити про те, що економічна програма, представлена Сергієм Тарутою є привабливою для українців, адже містить конкретні пропозиції щодо розвитку промисловості та створення нових робочих місць. Натомість в західних регіонах країни найбільше люди висловлюють прихильність нині чинному прем’єру Володимиру Гройсману. Проте, так чи інакше ми бачимо серйозну заявку на успіх Сергія Тарути та його політичної сили у парламентській кампанії.

Слід зазначити, що існуючі виборчі тренди демонструють прагнення громадян до оновлення. Українці тяжіють до нових форматів на обличь. І цей фактор може стати вирішальним. Проте прогнозувати щось конкретне дуже складно, є декілька сценаріїв. Який із них дійсно справдиться, побачимо згодом. Загальна політична картина стане більш зрозумілою після обрання нового президента. Отже, залишається чекати.

vladislav.dzividzinskiy
Владислав Дзівідзінський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації