Німецькі ЗМІ повідомили, що Туреччина блокуватиме у НАТО реалізацію нових оборонних планів у Східній Європі до тих пір, доки держави Альянсу не нададуть їй більшу підтримку її інтересів. І під такою підтримкою мається на увазі визнання терористичними курдських організацій PYD і YPG, які діють в Сирії.
Очевидно, що більшість держав-членів такого визнання не зробить. І це означає, що заявлене офіційною Анкарою «блокування» може бути тривалим.
При цьому, відсутня точна інформація відносно того, що саме блокуватиметься: програми Альянсу не території держав-членів у Центрально-Східній Європі чи програми співробітництва з Україною та Грузією? Чи обидва напрями діяльності НАТО?
Якщо йдеться про можливість блокування якихось програм, важливих для України, то тоді Позиція Туреччини може виявитися більш вагомою, аніж позиція Угорщини, яка блокує засідання комісії Україна-НАТО, але не блокує реальне практичне співробітництво.
І у такому випадку Будапешт та Анкара обмежать для України два сегменти одразу – політичний та практичний.
Очікуємо на додаткові роз'яснення від Турецької республіки відносно того, чи стосуються ці дії України, чи торкаються виключно членів Альянсу.
Володимир Воля,
магістр державного управління, політолог, міжнародник, соціолог
15 червня 2020 року