Вирішуючи свої нагальні проблеми до майбутніх виборів, владна вертикаль закинула соцмережам темку для нових спорів зрадофілів і порохоботів – арештувала такого собі чолов'ягу на поганяло Мультік.
Зрадофіли звично волають про вибіркове правосуддя – і вони праві: десятки подібних мультиків продовжують діяти в усіх областях України. Наріки, Морди, Єнакієвські, Кабани і інші тваринки вольготно почувають себе у нових реаліях.
Мають рацію і порохоботи: останнє десятиліття (якщо не більше) вся Миколаївська область швидко наздоганяла таких передовиків кримінальної сфери як Донецьк, Крим, Львів та Одесу і кінець-кінцем перетворилася на таке собі Палермо часів раннього комісара Катані. Кінцево оформила побратимство області з печально відомими кримінальними анклавами Італіі партія регіонів.
Віддамо належне біло-блакитній структурі – діяти системно вони вміли як ніхто інший і саме вони органічно вплели кримінальні структури Миколаївщини у владну вертикаль та вивели тим самим пересічних злодіїв на нові етапи розвитку.
Віддамо належне і сьогоднішній владній вертикалі – далі терпіти непідконтрольну область на кордоні з агресором було б зовсім нерозумно.
Де ж істина? Хто правий? Зрада чи перемога?
Спробуємо просто і у двох реченнях…
Зрозуміємо декілька істин:
- злочинність є, була і буде
- злочинність неможливо перемогти, так як це явище має соціальне коріння
- злочинність існує у кожній країні незалежно від її розвитку та соціальних стандартів
Чим живиться організована злочинність? Що цікавить її?
Її цікавлять гроші! Ці гроші організована злочинність виймає з кримінальних сфер життя.
У розвинених країнах до таких сфер відносяться наркотики, зброя, шахрайства з фінансовими ресурсами, тощо – але всі ці сфери життя є такими, що прямо і однозначно заборонені законом як однозначно протиправні.
У нерозвинених країнах коло таких сфер набагато ширше. В Україні це і торгівля правосуддям, і нелегальна спиртова тематика, і ліва «табачка», і рейдерство, і несплата податків, і ігри навколо митної вартості товарів, і нелегальний (до речі чому???) гральний бізнес, і проституція, і земельна сфера, і бурштин з іншими ресурсами… Такі «і» можна перераховувати довго.
Тобто — сфери впливу (і одночасно «кормової бази») організованої злочинності у нерозвинених країнах значно ширші ніж у нормальних державах.
Коли організована злочинність досягає свого апогею?
Це відбувається у той момент коли вона зрощується з владними інституціями. Ці дві влади не можуть жити окремо одна від одної. Офіційна влада не хоче (і не навчена) марати руки геть чистим криміналом, кримінал не має тих офіційних можливостей які є у державних інституцій.
Це Україна!
Таким чином замиримо порохоботів і зрадофілів:
- арешт Мультіка це добре – негідник ще той (хоча досягнення «таке собі» — у 90-х та на початку нульових таких «мурчунів» українські убози арештовували пачками, але на фоні загальної імпотенції силовиків і такий піде…)
- як то кажуть «свято місце…» тимчасово відсутнього скоро займуть інші, нічим не кращі персонажі
- безбідне існування інших морд і нариків свідчить, що правоохоронні органи України продовжують керуватися у своїй діяльності політичною доцільністю, і лише її наявність є запорукою успіху протидії лідерам кримінального середовища – по іншому поки що не виходить…
- при подальшому збереженні катастрофічного розміру тіньової економіки, відсутності реформування правоохоронного сектору держави, збереженні пріоритету політичної доцільності перед законом свідомі громадяни, спостерігаючи чергове затримання, знову будуть вимушено блукати як їжачок з відомого мультику у тумані роздумів – що це було, зрада чи перемога? Політичні розправи чи початок боротьби з злочинністю?
ВІТАЛІЙ ТРОХИМЧУК