Дистанційне навчання дає можливості, яких ніколи не давало навчання очне. За останні місяців я встиг побувати на кількох уроках сина. Десь три уроки історії дали зрозуміти, що ми маємо адекватного класного керівника. Вона не кричить на дітей. І навіть в тих місцях, де я б сам включив би нотки дитино ненависті, я таких у неї не помітив.

Мені сподобався вчитель праці. Він такий….. Як має бути вчитель праці. Дозволяє собі легку брутальність, і видно, що він справжній вчитель праці. Але воно мене не сильно бентежить, бо моделі для наслідування можуть бути різні. Мені не подобається викладання англійської та математики. Але я знаю, що саме мені не подобається і можу це виправити своїми силами.

Дистанційне навчання дозволило мені побачити справжні уроки і справжніх викладачів моєї дитини. У період ДО карантину я знав лише свого класного керівника, з яким спілкувався 3–4 рази на рік на батьківських зборах. Інших вчителів від нас старанно берегли, і наполегливі прохання показати нам вчительку англійської були примарні.

Дистанційне навчання насправді може повернути конструктивну увагу батьків до школи. Вони можуть бути присутні на уроках, своїми вухами почути як навчаються їхні діти.

Сміливий директор може навіть запросити батьків дати декілька уроків. Таким чином включивши батьків у навчальні процеси, включити їх в освітній процес. Зараз є купа батьків, які постійно спілкуються із носіями англійської мови. І вміють розмовляти не набагато гірше вчителя. Батьки-айтішники чудово знають інформатику, лікарі можуть знають біологію чи медицину.

Школи часто жаліються через те, що батьки не приділяють увагу освіті своїх дітей. Дистанційна освіта може дозволити виправити ці перекоси та зробити освіту більш сучасною.

Стаття написана в рамках волонтерського проекту «Тренери-Школам».

Підписуйтесь на наш телеграм-канал https://t.me/treschool