Черговою перемогою громади міста Києва та здорового глузду завершився розгляд шостим апеляційним адміністративним судом апеляційної скарги «творчого колектива» у складі: Департаменту містобудування та архітектури КМДА, Департаменту економіки та інвестицій КМДА, інвестора ТОВ «Хенсфорд Україна», замовника будівництва КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва», Державної архітектурно-будівельної інспекції України, залишив її без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2019 року – без змін
Попереду скоріш за все розгляд касаційної скарги у Верховному суді, але то питання,майбутнього, а я пропоную ознайомитись з черговою порцією інформації. Нещодавно Ганна Гончаренко опубліковала цікаве розслідуваня, яке відкрило ще один бік масштабної афери на Поштовій площі, але наша спільна робота триватиме поки у цій історії не зникнуть білі плями.
Однією з таких плям є питання дотримання основних умов інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до реалізації інвестиційного проекту будівництва об'єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі у складі проекту «Реконструкції транспортної розв'язки на Поштовій площі у Подільському районі м.Києва» реалізація якого триває до сьогодні.
організатора конкурсу повернути цього горе-інвестора на грішну землю змусивши відповідати за порушення основних умов конкурсу, які призвели до того стану речей, який є на сьогодні. Через безвідповідальне ставлення інвестора до обов'язкових умов конкурсу та бездіяльність організатора конкурсу місто Київ не тільки не отримало бажаного результату у вигляді завершеної реконструкції розв'язки,а отримало величезну проблему у вигдяді об'єкта незавершеного будівництва, який знаходиться у аварійно-небезпечному стані, а це тунель, естакада та сама площа, які відкрито для користування та понесло та продовжує нести величезні збитки, які сьогодні неможливо навіть усвідомити, не те що порахувати. На рівні з цим потрібно нагадати, що неповертаємих втрат зазнала і держава Україна від знищення невідомого обсягу культурних нашарувань про історико-культурну цінність яких ми можемо тількі здогадуватись. Для повного розуміння результатів бездіяльності организатора конкурсу та інвестора пропоную ознайомитись з листом від компанії генпідрядника, Корпорація Альтіс Холдінг, який надали у відповідь на наш запит.
Генпідрядник був змушений звернутися до Вищого господарського суду з позовом про розірвання трьох угод через неналежне або взагалі відсутність фінансування та арешт об'єкта інвестування, як запобіжний захід у справі по факту самозахоплення земельної ділянки, що стало можливим через порушення знову ж таки основних умов конкурсу.
Аварійність та небезпека від естакади, тунелю та основної конструкції площі, як наслідок проігнорованих висновків та рекомендацій науковців стосовно першочегових робіт та наслідків, якщо їх не буде проведено, які було опубліковано ще у 2015 році (повна версія документу)
коли не було приписів та арештів. І це також є пунктом основних умов конкурсу. На мою думку зараз саме час звернути увагу на питання «Афери на Поштовій» безпосередньо Президенту України та очільнику Уряду та утворити тимчасову слідчу комісію при Президенті з обов'язковою участю ініціативної групи киян, представників СБУ, НАБУ, ДБР, Генпрокуратури з метою провести всі відповідні перевірки від надання та використання бюджетних коштів та діяльності всіх учасників цього процесу до порядку розрахунків по інвестиційному договору. Такі виключні заходи потрібні через масштаб афери та її значення для іміджу України в світі. Публічно, поступово розкладена вся схема афери, у якої з'явиться багато імен надаст змогу показати всьому світу, що зміни є та ми спроможні визнавати помилки та змушувати відповідати за свої дії кожного,хто на це заслуговує.
Якщо уважно почитати відповідь департаменту економіки та інвестицій (повна версія з затертими даними за посиланням)
стає зрозуміло, що ніхто не збирається нічого робити . А навіщо? Шість років повної бездіяльності та відверте відстоювання інтересів інвестора у судовому процесі проти громади міста, це є абсурд та нахабна демонстрація позиції КМДА в цьому питанні. Прикро, але це є факт. Також є фактом, і з цим доведеться зміритись, як інвестору, так і його посіпакам, що питання створення Музею на Поштової площі вирішено, він вже є та зрозуміти, що як було вже не буде.
Далі буде.