… Сьогодні вони — щасливі студенти… А ще вчора власними радарами вони намагалися запеленгувати найкращий виш країни, з яким пов'язували своє майбутнє... В епіцентр уваги цієї молоді потрапив вуз із «ім'ям», вуз, який за часи незалежності України згенерував власний бренд і перманентно перебуває у ТОПах найкращих освітній закладів країни – Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ. Це йому надали перевагу майбутні івентори. Свій вибір вони пояснюють просто: обираючи виш із «ім'ям», студент інвестує в своє майбутнє. Для них бренд вузу – це символічний капітал, який вони вважають вагомим бонусом у подальшому працевлаштуванні, та і загалом наріжним каменем у побудові кар'єри…
… Щоразу, коли мова йде про Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ, я навіть не помічаю як переходжу на мову суперлативів. А ще, артикулюю: «перший», «вперше», «першими»… Цей раз не став виключенням. Адже саме у цьому університеті цьогоріч офіційно відкрили першу і поки що єдину в Україні Кафедру івент-менеджменту. Молодь сьогодні обирає трендові спеціальності, і про це добре знають у КНУКіМі, тому інноваційний підхід у системі навчання став домінантою у навчальній парадигмі вишу…
…У фокусі моєї уваги і наукових пошуків вже не один рік поспіль перебуває геобрендинг. Генерування геобрендингових стратегій в умовах інноваційного розвитку регіонів України – питання, яке стоїть на порядку денному. Результати власних емпіричних досліджень та наукових пошуків колег: політичних психологів, політологів, соціологів, культурологів, брендологів дозволяють робити, як то кажуть, «замітки на полях» із маркуванням "Nota Bene". Тож можу констатувати: просування національного і територіальних брендів неможливе без застосування якісних івент-технологій. Україна має прегнантний історико-культурний, рекреаційний, творчий потенціали, які можливо розкрити і презентувати світу саме через механізми подієвого маркетингу. Етнічна українська музика, традиції, фольклор є підґрунтям для генерації креативних ідей щодо проведення фестивалів, конкурсів, форумів, виставок, асамблей і т.п., які розвиватимуть українську культуру і демонструватимуть колорит нації на світовому рівні. Головним питанням є те як вивести їх на цей світовий рівень і зробити об'єктами масового туристичного попиту цього сегмента ринку. У першу чергу, українським івентам не вистачає якісного рівня організації дійства. Деякі події мають стихійний характер, що перешкоджає притоку туристів, які, як відомо, є інвесторами. Сьогодні маємо дефіцит спеціалістів у сфері івент-менеджменту. Бракує фахівців цієї сфери із сучасним управлінським мисленням, із багажем спеціальних знань теоретичних і практичних основ івент-технологій. Що можна казати, якщо дефініцію «івент» ще не зафіксовано в україномовних етимологічних словниках, адже вона з'явилася в українській мові порівняно нещодавно і походить від англійського event – «подія». Резюмуючи, можу висловити лише пієтет ректору-новатору, професору Михайлу Поплавському Михайло Поплавськийза втілення у життя інноваційного форсайт-проекту «Івент-менеджер — професія майбутнього!»…
… Ну, а сьогодні вони, майбутні івентори, реалізували свій перший івент-проект – «Посвята у студенти»… Масштабним івентом, яскравим і незабутнім, вони розпочали свою ходу у майбутнє червоною доріжкою, аби нею пройти до Олімпу успіху та визнання…
P.S.… Мої очі, як то кажуть, були на «мокрому місці»… Сльози від сміху та щедрих порцій гумору… почервонілі долоні від бурхливих оплесків на знак подяки тим, хто творив свято на сцені… Ця строката емпірія детермінувала катарсис. Читачеві може спасти на думку, що з огляду на те, що зустріч відбувалася в стінах alma mater, де культура і мистецтво на п'єдесталі, то сильну емоційну реакцію було спровоковано талантами юних митців… Так, ви не помилися… Сьогодні згадувала Арістотеля з його поняттям катарсису, який був впевнений, що розрядка почуттів, заспокоєння, облагороджування глядача відбувається через театральне дійство на сцені. Я є апологетом філософської спадщини давньогрецького вченого і поділяю його сиву думку щодо психотерапевтичного ефекту мистецтва, науки, пізнання…Сьогодні свій перший творчий іспит вони, івентори, склали на «відмінно». Із чим я їх сердечно вітаю… А ще, дякую усім і кожному особисто за енергію, за світло душі, за позитивні емоції найвищого ґатунку…
P.P.S. … «Щасливі люди у місці щасливих людей» – це про них…
©Vilena V Voronova5bb3ae516fd2a.jpg