site.ua
член клубу

Як думаєте, яка подія минулого тижня матиме довгострокові наслідки для України?

Черговий провал парламентом програми Уряду? Навряд - це чергові кулуарні ігрища Зеленського за утримання свого рейтингу.

Створення протопартіі "шестірки мерів"? Ну, поки це амбітний політпроект, з більш ніж туманними електоральними перспективами на осінні місцеві вибори, а не подія, яка може вплинути на розвиток країни.

На мою думку найголовніша подія минулого тижня, яка матиме довгострокові наслідки для України - стаття Путіна «Фактические уроки 75-й годовщины Второй мировой войни»

Поясню свою думку.

У статті Путін пропонує світовим лідерам членам безпекової пятірки ООН (Франції, США, Британії, Китаю) зустрітись найближчим часом аби виписати «новий-старий» світовий геополітичний порядок.

Фактично він закликає провести Ялтинську конференці 2.0, на якій, як і 75 років тому, перерозподілити між собою сфери впливу на інші країни.

Цей новий устрій світу на думку Путіна має враховувати «безпекову парадигму сфер впливу у Європі та світу» відштовхуючись навіть не від кордонів 1945 року.

При "перерозподілі сфер впливу" Росія має право «повернути» низку територій, які входили до складу Російської імперії на початок 1917 року.

Окрім Білорусії мова йде про країни Балтії, які на думку Путіна ввійшли до складу СРСР добровільно на підставі вільного волевиявлення. Правда те що це волевивлення відбувалось під дулами радянської окупаційної армії він чомусь скромно промовчав.

Ну і звісно, до сфер російських інтересів має повернутися - Україна. Але не вся.

Якщо уважно прочитати статтю то в ній рефрентом првторюється нарратив «Росія та Захід має розділити між собою Україну на дві зони впливу.

Росії має відійти територія, яка входила до складу СРСР до 1939 року, а Галичину Росія готова віддати «заходу.»

При чому Росія пропонує два варіанти розподілу України. Або Галичина відійде до складу Польщі, або буде створена «квазі-республіка» на кшталт ОРДЛО - Західна Народна Республіка або ЗНР.

Дуже простий і божевільний план, який Росія просуває з 2014 року. Нагадаю, тоді Росія вперше озвучила і запропонувала західним партнерам цей план в рамках проекту "Новоросії."

В рамках реалізації цього плану Росія ввела влітку 2014 війська на схід України.

Тоді цей план вдалось спинити дуже дорогою ціною.

Вам здається план Путіна божевіллям?

Можливо. Тільки є одна проблема.

Путін продовжує вірити, що план по розподілу України та повернення у сферу своїх інтересів її та країни Балтії можна здійснити.

Так само як він вірив у 2008, що можна здійснити анексію Криму, окупацію Донбасу.

Погодьтесь, якби літом 2013 вам розказали що Крим анексують, а Росія почне війну на Сході ви б вирішили що саме автор цього блогу, а не Путін не нормальний

До речі, якщо проаналізувати «темники» медведчуківських спікерів за останні пів-року то в них чітко прослідковується ідея розколу України та створення вищеописаного анклаву «Західна Народна Республіка.»

У своїх коментарях на 112, ЗіК та NewsOne вони навіть називають імовірний початок цього сценарію - осінь 2020. Тобто одразу після місцевих виборів. Що цілком імовірно, зважаючи на електоральні настрої, які панують в тих регіонах.

Але це тема окремого блогу.

viktor.taran
Viktor Taran

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації