Цікаві факти про електромобілі. Частина 1
Початок і тривала пауза
Насамперед слід повернутися до витоків і дізнатися, як все починалося.
Складно прийняти той факт, що електричні двигуни з'явилися перше двигунів внутрішнього згоряння. У далекому 1832 році шотландський Роберт Андерсон створює перший прототип електромобіля. Це був проста візок, оснащена електричним двигуном, ділиться інформацією АвтоХаб Евротерминал.
Електродвигуни з'явилися раніше ДВС
Винахід вразило багатьох підприємців і на електромотор робили великі ставки, так як він був набагато ефективніше ДВС. Незважаючи на те, що сотню з гаком років тому людство не сильно турбувалася щодо того, як себе почуває навколишнє середовище, такий вид двигуна вже вважався набагато екологічніше.
Протест проти електродвигунів
Стрімкого розвитку автомобілів з електродвигунами завадили протестуючі залізничники. На їхню думку, така альтернатива двигуну внутрішнього згоряння може бути значною загрозою робочих місць.
Першими випуск електрокарів поставили Detroit Electric
Довгий час розвиток електромобілів набирало обертів і через кілька десятків років виникла перша в світі компанія, що зуміла налагодити масовий випуск даного виду транспорту — Detroit Electric. Автомобілі користувалися особливою популярністю у жінок. Навіть Генрі Форд, який є головним автопромисловців і авантюристом тієї автоепохі, придбав декілька авто для своєї дружини. Він же і став причиною того, що розвиток електромобілів було поставлено на тривалу паузу. У 1913 році Форд запускає конвеєр для масового виробництва Ford T — тепер бензинові автомобілі стали набагато доступніше. Крім цього, вони мали інші безсумнівні на той час переваги — необмежений пробіг (тоді електрокари могли проїжджати до 65 км) і вище швидкість (відмітка у електричних конкурентів досягала максимального значення 32 км / ч). Крім цього, електрокари користувалися популярністю в більшій мірі серед жінок, в той час як чоловіки віддавали перевагу бензинові автомобілі. Detroit Electric випускали і обслуговували «електрички» з 1907 по 1939 рік.