site.ua
член клубу

Корупція "роз'їдає" довіру суспільства і звужує горизонти країни. Як її реально позбутись? Чи хоча б зменшити її масштаби, щоб вона перестала бути "правилом", перетворившись на "виключення".

Альфа - розвиток економіки і підняття реальних доходів українців. Це усунення поживного грунта корупції. Адже в країні, де середній наявний дохід людини 169 євро/міс. (при європейському рівні цін) подолати корупцію неможливо апріорі. Люди, які мають роботу і нормальний дохід, ніколи НІКОЛИ не продадуть свій голос на виборах ані за 1000, ані за 10000 грн. Це розірве порочне коло політичної корупції найвищого рівня і старого істеблішменту (навіть якщо він обіцяє "жити по-новому"). Як цього досягнути? Через залучення інвестицій, підтримку промисловості, нарощення несировинного експорту.

Омега - чесна судова система без ручного впливу Президента чи будь кого ще. Система, яка працює як ідеальний японський годинник. Адже без реального правосуддя всі антикорупційні органи і закони - лише імітація. Причому ціною у кілька мільярдів (!) гривень платників податків на рік. Як зробити суди чесними? Ми з Олег Ляшко давно запропонували це в Антикризовому плані розвитку економіки - повна заміна суддів і прокурорів. Через прямі вибори. Вибори не іноземцями, грантожерами чи інопланетянами, а самими ж українцями. По аналогії з системою окружних суддів та прокурорів в США.

І перше і друге можна зробити за кілька років. Звісно ж, якщо мати на меті реальний результат, а не процес, який супроводжується отриманням грантів, кредитів, зовнішнім управлінням економікою і фінансами країни та.... одночасним збереженням старих корупційних схем чергових компрадорів.

Іншого шляху просто не бачу. А Ви?

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація