Рух антивакцинаторів має свої корені в РФ. Сьогодні наприклад на мітингу вони ходили з qr кодом, який веде на сайт Єдіной Росії. Але тут немає чому дивуватися, так завжди було.

Саме час розказати вам історію. Про те, як 6 років тому я досліджувала тему вакцинації. 

Отже коли народилась моя дитина, я мала вирішити чи буду я її вакцинувати. Треба сказати, що першочергово я навіть була схильна цього не робити. Бо мала знайому медика, яка колись давно несхвально відгукнулась про вакцинацію, і здається не щепила свою дитину. Плюс в пам'яті закріпилась історія про неякісні вакцини часів Богатирьової. Плюс вагітна я потрапила на батьківські курси, де розповідали про шкоду вакцин. Тобто підґрунтя було «чудове». Але я пішла шукати інформацію. Початково я шукала саме інформацію про шкоду вакцин. 

І яким же було моє здивування, що найбільші тогочасні антивакцинаторські сайти  були одночасно 1) проти асоціації з Європою, і писали там усілякий бред про легалізацію  одностатевих шлюбів, про тисячі переселенців-ромів і тд в стилі Азарова 2)лякали страшною  ювенальною юстицією — улюблена тема Царьова, якщо пам'ятаєте такого 3)ну і  просували антивакцинаторство.

Перша тема заходила ідеально людям, які не змогли прочитати 300 сторінок текста асоціації з ЄС, а також не вірили тим, хто прочитав. Я свої 300 сторінок прочитала у далекому листопаді 2013 року. 

Друга тема для  маніпуляції на людських страхах ґрунтувалася на розповідях з російських форумів та виступах однієї такої собі «Русской матері» Ірини Бергсет. Ці історії про страшні норвезькі будні російських жінок, у яких начебто незаконно забрали дітей, також полюбляли розносити російські ЗМІ та навіть російські високопосадовці. Цим вони зазвичай ілюстрували жахливий стан «загниваючого заходу», одночасно стримуючи відтік власного населення на цей самий Захід. Істеричні нотки цих розповідей неймовірно нагадували історію про мальчіка-в-трусіках. Тож пригоди нещасних росіянок закордоном мене теж не вражали.

Після розуміння такого цікавого поєднання маніпуляційних тем, моє ставлення до вакцинації миттєво  покращилось, бо ж не буває так, щоб РФ просувала щось добре і гарне.   І після антивакцинаторських сайтів  я пішла читати вже нормальні сайти, статистику та перевірену інформацію.  Знайшла безпечні перевірені вакцини західного виробництва, і звісно щепила свою дитину. 

Тут можна ще згадати  про ставлення московської церкви до вакцинації. Раніше про негативне ставлення до щеплень в УПЦ МП можна було дізнатися хіба що з приватного спілкування з адептами цієї церкви. Зараз ця позиція вже озвучується відкрито, в тому числі проводяться мітинги з відповідними гаслами. Московська церква прогнозовано проти здоров'я українського народа. 

Щодо російського коріння антивакцинаторства в західній пресі продовж цього року було багато досліджень і статей. Раніше на таке не дуже звертали увагу, а тепер проблема встала у повний зріст і її почали висвітлювати та коментувати. Тож довелося визнати, що агресивне антивакцинаторство у соцмережах просувають російські боти та російські ЗМІ. Навіть наше РНБО  каже про телеграм-канали російського походження, які зривають вакцинацію. 

А тепер важливе питання: якою інформацією ви користуєтеся і звідки її берете, якщо ви повторюєте російські антивакцинальні тези?