У спадок від Радянського Союзу незалежна Україна отримала не тільки купу танків, літаків, бтрів, а й сили ППО, яки можна було швидко перетворити у дієву систему у складі авіації, радіотехнічних військ та зенітно-ракетних.
Україна мала військову науку в галузі ППО — військово-інженерна академія в Харкові та командна в Києві.
Задля справедливості слід відзначити, що на кінець 90-х зенітно-ракетні комплекси були морально застарілими. Потрібна була модернізація.
Незважаючи на те, що український ВПК не займався ППО, уже в середні 90-х вчені запропонували концепт зрк Дніпро.
Нажаль, влада взяла курс на роззброєння. При цьому окремі види озброєння всеж розроблялися і, навіть, виготовлялися. Тільки на зрк.
2014 рік мав стати переломним в цьому плані. Навіть людина далека від армії мала розуміти, що в сучасній війні авіація та ракети відіграють велику роль.
Зараз прихильники Порошенка накидають мені про те, як він відновив ППО. Відповім. Погано. Чому не повернулися до того ж Дніпра? Чому про Кільчень почали говорити тільки в 2021році? Всі ці С-300, Буки та пару модернізованих стареньких С-125 не змогли захистити країну. Для справжньої ППО потрібна система, глибоко ешелонована по висотам, дальності, типам самольотів та ракет. А зараз уже і БПЛА.
Нажаль, такої системи створено на було.