В нещодавньому інтерв'ю Главкому Вітренка запитали: «Скільки відсотків газу в підземних сховищах належить „Нафтогазу“, а скільки іншим компаніям. Чи не станеться так, що потім взимку газ піде на експорт?»
Його відповідь наступна, даю повністю, щоби бути максимально об'єктивним:
«Це комерційна інформація, вона не розголошується оператором», тобто це навіть не питання «Нафтогазу». У нас є оператор газових сховищ, він у структурі «Нафтогазу», але це регульований бізнес і там є певні вимоги щодо конфіденційності. Ми не очікуємо, що, наприклад, в ситуації коли Україні потрібен буде газ, цей газ буде йти на експорт – це суперечить економічній логіці.
За даними, які можна було віднайти на просторах ЗМІ, Нафтогазу належить близько 7 млрд.куб. Врахуйте, що за даними того ж Нафтогазу на технологічні витрати транспортування, розподілу та видобування газу в минулому році витратили 4,5 млрд.куб.
Для того щоб пройти опалювальний сезон потрібно понад 18 млрд. куб. Саме стільки газу нині в підземних сховищах загалом.
Нафтогаз нині через оголошену в регіонах надзвичайну ситуацію усім ТКЕ гарантує, що забезпечить своїм «дешевим» газом по верхній планці 16,8 грн. з ПДВ та доставкою. Це ціна що майже втричі вища минулорічної.
А тепер запитання – чий газ продаватиме Нафтогаз?
І невеличкий ракурс в історію. У червні 2010 року Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що 11 мільярдів кубометрів газу, який належав «Росукренерго», розмитнили за її прямою вказівкою.
Дежавю, газове дежавю.