05 листопада 2024 року Господарський суд м. Києва заборонив Державній службі геології та надр України вносити зміни до Державного реєстру спецдозволів на користування надрами в частині зміни власника (надрокористувача) спецдозволу на користування надрами, виданого на ім'я АТ «Малинський каменедробильний завод». Про це повідомляє прес-служба відомої юридичної фірми «Ілляшев та Партнери».

Господарський суд м. Києва також заборонив підписувати, укладати та вносити зміни до угоди про умови користування надрами згідно відповідного спецдозволу на користування надрами від 24.01.1997 року (Пинязевицьке родовище).

Спірний договір купівлі-продажу прав на користування спеціальним дозволом на користування надрами було укладено всупереч Указу Президента від 12.05.2023 № 279/2023 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12.05.2023 р. «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Таким чином, Господарський суд м. Києва здійснив перший крок щодо повернення під контроль Держави активів великого промислового підприємства у справі про здійснення незаконного відчуження прав видобувача щебеню для залізобетонних і асфальтових сумішей у Пинязевицькому родовищі, здійснене всупереч державним санкціям, накладеним на всі активи бенефіціарних власників компанії.

Як відомо, 30 жовтня 2024 року Господарський суд м. Києва заблокував спробу продажу Коростенського родовища – суд ухвалив рішення про заборону Державній службі геології та надр України вносити зміни до Державного реєстру спецдозволів на користування надрами в частині зміни власника спецдозволу на користування надрами, виданого на ім'я АТ «Коростенський кар'єр».

За даними ЗМІ, майно АТ «Коростенський Кар'єр», АТ «Малинський каменедробильний завод» та інших компаній групи «Юнігран» перейшло до нового приватного власника (екс-депутата Броварської міської ради Сергія Шапрана) попри дію санкцій РНБО та за заниженими цінами.