Імперські нації(німці, #поляки, #русские, британці, американці, #українці, французи) можуть жити з іншими народами в одній державі десятиліттями лише у форматі імперії. Якщо імперська нація обирає форму національної держави, то це має бути більш ніж на 90% мононаціональна держава (приклад Польщі 1989-2004 років).
Тому українці з росіянами, поляками можуть «мирно» жити разом лише в імперії.
Досвід співжиття у ВКЛ, Речі Посполитій, Російської Імперії, СРСР 1362-1989 з домінуванням литовців, литвинів, поляків або росіян, польської та російської мов показав нежиттєздатність цих проєктів.
Приклад імперій з домінуванням поляків, московитів 1569-1989 рр красномовно довів неможливість українців десятиліттями брати участь в них з власної волі і без примусу.
Тому співжиття 30 млн українців і 8 млн росіян в одній державі можливо лише у форматі імперії. Це якщо #росіяни в Україні погодяться створювати і розвивати Українську імперію.
Варіантів подальшого розвитку може бути кілька:
УССД (монодержава українців)
Українська #імперія
Європейський Союз (теж імперія).
Варіанти відновлення участі українців в розбудові Російської, Польської імперій як другорядного етносу не розглядаю, бо досвід 16-20 століть показав всі хиби такого вибору (голодомори, геноциди, пацифікація, тощо). Участь українців в цих проєктах в майбутньому лише тимчасова, обмежена 1-5 млн людей.
Починати рух в ЄС, NATO Україна мала в 1990-1992 роках, коли мала потужну економіку, ядерну зброю. За тих умов українці як і поляки за 1991-2004 рік могли б підлаштувати економіку, законодавство до норм ЄС, бути одними з засновників союзу. Якщо б країни ЄС хотіли бачити українців в союзі як поляків, естонців,
литовців, латвійців, то процес треба було починати разом з усіма.
Вважаю, що «потяг пішов», розмови про вступ України в ЄС 2012-2020 рр це популізм, рагульство і побрехеньки для легковірних. «Пізно всрались» як кажуть на Київщині.
Шукайте варіанти і нові стратегії розвитку!
Вибори(зміну) влади в містах до 25 тисяч проводити раз на рік, 26-100 тисяч раз на два роки, 101- 300 тисяч раз на три роки.
Наявна структура влади, яка залишилась у спадок від УРСР віджила своє. Хоч її й намагаються «реанімовувати» кожні 3-5 років. Ще кілька майданів, економічних криз і до найдубовіших людей дійде, що варто змінювати систему, створювати нові, жити майбутнім. Ради(совєти), виконкоми віджили своє, це чужорідні системи влади для української культури.
Чим замінити ради і виконкоми?
Якою має бути українська система влади, місцевого самоврядування?