Не люблю рахувати чужі кошти, але оскільки видатки бюджету є також і моїми коштами (як щасливого платника податків), то всі ми маємо радіти створенню державного реєстру по відображанню трансакційhttp://spending.gov.ua/web/guest/transaction (тобто куди і за що перераховуються кошти державного бюджету України). Як кажуть оптимісти «нічого не міняється» (с), очевидно маючи на увазі те, що ми можемо спостерігати за трансакціями. Очевидно, я належу до песимістів, тому мені хотілося б не лише спостерігати скільки страусів у Межгір'і грошей і куди перераховано, але й впливати на використання та формування цих суми.
Ось, наприклад, на березень 2016 року нашій шановній піклувальниці про долю малого підприємця, який у рік пошиттям вишиванок заробляє 36 тис. гривень, перераховано кошти на відрядження за кордон
Якщо Ви уважно подивитися на малюнок вище, то побачите, що кошти сумою приблизно у 3675 мертвих Джорджів Вашингтонів (або 36 Бенів Франклінів, якщо Вам так легше рахувати) було перераховано на картковий рахунок Яресько Н.
Щоб не забивати Вашу голову всілякими нудними постановами, скажу лише, що згідно http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/698-92-%D0%BF «Для оформлення службового відрядження за кордон не пізніш як за два тижні до виїзду особам, які даютьдозвілнавідрядження подаються… копіяофіційного запрошення і кошторисвитрат».
Поправте мене, якщо я помиляюся, але у березні 2016 пані Наталя ж не виїжджала за кордон. А враховуючи, що трансакція була проведена 10-11 березня 2016 року, вбачається, що наш чудовий міністр фінансів збирається за кордон не пізніше дня дурнів.
Але дозвольте, хіба не весь цілий святково-робочий тиждень Інтернет гудів питанням: «Володя? Наталка? Володя? Наталка?». Тобто, ми маємо сприймати вказану трансакцію, як визнання того, що Наталя Енн Яресько вже точно не буде Головою Уряду у березні 2016 року? Чи це неправильна трансакція? Чи… я вже заплуталася.
І звичайно ж посада Міністра фінансів дуже важлива, відповідальна. Не кожний погодиться її посісти, а тим, хто починає казати щось негативне про дії шановної пані Міністра мудрі люди одразу ж затикають рота пояснюють: «Хто титакий? Хіба у тебе така освіта як у Наталі Енн?!». На підставі цього, так і хочеться запропонувати право голосу виключно Міністрам Фінансів всіх урядів України, бо ВОНИ ТАКІ ЛЮДИ…
Але я про відрядження. А отже, маємо визнати, дуже добре, що державний бюджет України забезпечує добові та витрати: на готелі, харчування (омарів, чорну ікру, шампанське сухарики та воду) Міністра Фінансів, який платить податки у місці отримання доходів – дивідендів, а у місці роботи намагається потрясти гаманці та залізти під матраци підступного бізнесу, який лише те й робить, що думає, як надурити пенсіонерів, державу та того нещасного вишивальника із доходом 36 тис. грн. на рік.
І звичайно, як платник податків я (думаю Ви також), всі ми раді та щасливі, що Міністру фінансів виплачують витрати на відрядження у розмірі 95,5 тис. грн. на місяць. Бо іноземці скрізь лише те й роблять, що накидуюються на біду пані із папером, яким можна порізатися, змушують харчуватися екзотичними продуктами та підніматися у ліфтах (не так як у нас у багатьох будинках безпечно – пішки на 9 поверх і жодного ризику!). Короште, скрізь одні суцільні ризики, небезпеки та загрози. Не те що легкі прогулянки у зоні АТО під дружніми обстрілами. Не дарма ж учасникам АТО дають такі шикарні гроші за відрядження http://blogs.pravda.com.ua/authors/avakov/56c450c76862f/view_print/ *, майже як Міністру із маленьким власним доходом, яка мужньо кинулася на допомогу Україні у її державному бюджету у скрутний час…
* Якщо посилання не відкривається, то: «з лютого 2016 року розмір винагороди визначається пропорційно часу участі в антитерористичній операції та в Національній поліції буде становити: 4 200 грн. – під час безпосереднього зіткнення з противником, потрапляння під обстріли,відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються поліцейськими за повний місяць участі в таких подія»