Тарас Чубай, Руся, Юрко Юрченко, Фантом Ван Гог, Андрій Миколайчук,  Брати Гадюкіни, україномовна Ірина Білик — це ті гурти і співаки з якими у багатьох  з мого покоління асоціюється незалежна Україна 90-років. Дискотека в сільському клубі тоді, це  пісні вищезгаданих виконавців вперемішку з , англомовними гуртами, ну і  дуже рідко КІНО, ДДТ, Наутілус.  А хітяра ВОНА Тараса Чубая лунав з общаг не тільки Львова і Києва, а всіх обласних пединів України.

Потім прийшли московські кошти,  хіт-паради рускава радіо і наш «12 мінус два»  пішов у небуття, принципові співаки розчинялися і їх почали забувати, більш гнучкі перейшли на модну масковську говірку і стали ще більш відомими та багатими. 

Але я не про це, я про сьогодення. У концерті з нагоди 30 річчя Незалежності, приймають участь і співають ті, хто до цієї незалежності мають або дуже віддалене відношення або взагалі неякого, а ті хто формував нашу музику на початку 90-х, ті виявилися не потрібними. З ким асоціюється музика української незалежності стали персонами «нон грата».  Такі реалії.

Зірка 90-х Руся вже давно не  співає і живе в Америці, а її сестра Н. Корольова до сих пір волає дешеву попсу і продовжує вєсєліть московський бомонд ну і українців, яким «какаяразніца».