В США набирає обертів виборча кампанія. Поки всі в Україні рефлексують на статтю Саймона Шустера чи передвиборчу, не перед сном буде згадано, програму Олексія Арестовича, я вам розкажу коротко про диваків-кандидатів від Республіканської партії.

Отже, на днях індус і кандидат у президенти США  від партії «віслюків» Вівек Рамасвамі заявив, що у разі перемоги, в обмін на розрив військового союзу з Пекіном, він запропонує російській федерації визнання за нею тимчасово окупованих територій України та неприєднання України до НАТО.

Нас такі заяви збурюють, бо у погоні за відсотками та прихильністю виборців, просто побіжно познайомимося з цим Вівеком. Вівек Рамасвамі має пристойну освіту, яку опановував у Йєльському та Гарвардському університетах, в доробку – створення та управління біофармацевничною корпорацією, яку він покинув, як тільки вирішив йти у політику, одружений на індусці Апурва Теварі, з якою народили двійко діточок. Все наче пристойно, але. Рамасвамі став цікавий публіці лише тим, що почав з критики руху різноманіття, рівності та інклюзивності, тобто тих цінностей, що сповідують Демократи США. Критику підживили і його успіхи на грунті збору коштів для ліків від хвороби Альцгеймера – зібравши 360 млн. долл. Рамасвамі передав їх для компанії, що … не змогла з тими ліками розібратися і створити. Але він вперто йшов до публічної популярності, тому одного дня його фото вийшло на обкладинці "Forbes".

На телешоу Такера Карлсона Вівек оголосив у лютому 2023 року, що буде балотуватися на найвищу посаду в США, а вже влітку він став переможцем дебатів кандидатів від Республіканської партії. Бінго! Але, в цих дебатах не брав участі головний збурник свідомості американських домогосподарок,  реднеків, мешканців Іржавого поясу та ризикових фінансистів з бірж – Дональд Джон Трамп. Був трохи зайнятий у тяжбах судових, тому перемога Вівека така собі, тимчасова.

 Заяви Рамасвамі  щодо України, це приклад крайнього популізму, гра на «українській» темі і різко суперечать чинній стратегії США та американським національним інтересам.

Треба було добре вчити історію російської імперії, аби знати, що росія воює не за додаткові кілька областей, а з метою знищення всієї України і стратегічної поразки Заходу. Того замого західного світогляду, який дав можливості індусу Рамасвамі відбутися у вільному світі, створити фармацевтичний бізнес, заробляти мільйони доларів та відчувати всі смаки життя. Росія буде і надалі нав'язувати світу авторитарний порядок  денний.

Заяви американського майбутнього кандидата в президенти,  щодо легалізації наслідків російського свавілля проти України – це зневага до основоположних засад міжнародних відносин та глобальної безпеки. Публічна риторика і обіцянки Кремля нічого не варті. Путін вже обіцяв не нападати на Україну та не анексувати її території. Що з того вийшло Світ побачив 24 лютого 2022 року, а потім були Маріуполь, Буча, Бородянка, Ізюм, Соледар, Херсон і катастрофи гуманітарного, соціального, екологічного характеру.

Просто візьмемо до відома, що нині відсоток підтримки Вівека Рамасвамі десь в рамках похибки, він не репрезентує ні панівних настроїв американського суспільства, ні навіть позиції більшості Республіканської партії США. До речі, недавно той же Вівек пожалівся пресі, що така його проросійська позиція щодо окупованих територій і України вже вартувала йому того, що від втратив десяток дуже масштабних інвесторів, а також отримав заяву-попередження про можливий вихід уже співпрацюючих з ним власників статків, які вклали гроші в акції його біофармаційного бізнесу. Так, Вівек, нам тебе трошки шкода! Шкода, що начебто ти і розум маєш, але після таких заяв схоже, що на фанері мимо крісла у Овальному кабінеті пролітаєш.  

Р. S. Поки що фаворитом на праймеріз та й взагалі на посаду кандидата у президенти у Республіканській партії США є виключно Дональд Трамп, підтримка якого вище 54% по всій країні серед виборців-республіканців.