«Халепа» — ігровий короткометражний.

Жанр: кримінальне драмеді, нуар

Логлайн:

Молодому кілеру замовляють ліквідацію досвідченого колеги, який на старості літ вирішив вдатися до «благодійництва», безоплатно усуваючи покидьків суспільства: безсовісного суддю, директора-баригу, брехливого депутата. У кав'ярні, де відпочиває старий, в молодика клинить ствол, а жертва люб'язно запрошує до свого столику. У бесіді замовлений ділиться віхами «трудової» біографії. Обидва проникаються взаємною симпатією, одначе молодику суворо нагадують, що завдання потрібно виконати.

Синопсис:

До літнього Чоловіка, що сидить за філіжанкою кави на літньому майданчику кафе, підбігає Молодик і наставляє на нього пістолет. Тисне на гачок, але пістолет клинить.

Чоловік пропонує кілеру-невдасі повторити спробу — раптом вийде? Але і всі подальші спроби зробити постріл — не вдалі.

Чоловік заспокоює відвідувачів кафе, що це всього лише такий жарт і люб'язно запрошує Молодика до свого столику.

Чоловік співчуває Молодику, бо в самого теж таке траплялося і відчуття були — не з найкращих. Молодик дивується, що, виявляється, літній Чоловік — його колега.

Чоловік дістає з внутрішньої кишені піджаку свій пістолет і кладе його на стіл, прикриваючи зброю від сторонніх очей газеткою. Він показує Молодику, що тримає пістолет стволом у його бік та вимагає сказати, звідки надійшло замовлення.

Молодик запитує в Чоловіка, чи завжди він при зброї, і чує, що тільки «на роботі». Чоловік дорікає Молодику, що він ледь не зірвав справу. Кілер-невдаха перепрошує за накладку.

Чоловік насідає на Молодика, аби той назвав замовника, але Молодик каже, що він його не знає, і є лише виконавцем, а чим і кому не догодив Чоловік — йому по цимбалах. Чоловік вимагає від Молодика більшої поваги до того, кому готовий був привселюдно бошку знести.

Між Чоловіком і Молодиком зав'язується бесіда, в якій досвідчений кілер розповідає про визначні віхи своєї «трудової» біографії, що розпочалася у лихі дев'яності.

Чоловік переповідає випадки, як йому доводилося проявляти неабиякий креатив, аби виконати замовлення. Зокрема, до чого він вимушений був вдатися, щоби «завалити» кримінального авторитета в оточенні бодігвардів у публічній вбиральні. Ділиться досвідом втечі від кримінальників і міліції, для чого маскувався під бомжа, а іншим разом — під карлика.

Після бурхливих років кримінальних війн Чоловік заліг на дно і думав, що вже назавжди зав'язав. Аж раптом нещодавно побачив сюжет по новинах про суддівське свавілля, внаслідок якого багатодітна родина лишилася без газу.

Чоловік настільки обурився жахливою несправедливістю, що втратив спокій, апетит і сон. Він вистежив суддю і навідавшись до нього у спецівці співробітника «Облгазу» під приводом повірки лічильника, пристрелив, симулювавши самогубство.

Наступною жертвою Чоловіка став директор заводу, який не сплачував місяцями зарплату робітникам, а сам просаджував великі суми у казино.

А зараз  в кав'ярні Чоловік чекає народного депутата, аби покарати його за невиконані передвиборчі обіцянки. Зрештою, так і стається, коли обранець заходить до вбиральні.

Чоловік і Молодик квапливо лишають кав'ярню. Молодик запрошує Чоловіка до бару, де вони за випивкою і закускою заводять довгу і довірливу, приятельську розмову.

Коли на дворі вже ніч, Чоловік і Молодик у доброму гуморі сідають на лавку у безлюдному парку. Молодик цікавиться, за який кошт Чоловік живе, адже його благодійне кілерство не годує. Чоловік відповідає, що він працює майстром з ремонту побутової техніки, бо має таки руки, що чинять все, до чого торкнуться.

Чоловік пропонує поладнати і «залізяку» Молодика. Той дає йому пістолет. Чоловік роздивляється, обмацує, щось клацає, шкрябає і повертає пістолет, даючи гарантію, що більше — не заклинить.

Чоловік іде за кущі відлити, а в Молодика дзвонить смартфон. Йому нагадують про замовлення, яке досі не виконано і погрожують фізичною розправою над дружиною і донькою.

Молодик прямує до кущів з щойно поладнаним Чоловіком пістолетом в руках. Коли заходить за кущі, звідти чути чотири постріли.

Скривавлені від ран Чоловік і Молодик лежать на травичці. Молодик, харкаючи кров'ю, перепрошує за те, що вимушений був виконати замовлення. Чоловік відповідає, що він все розуміє, адже така в них професія і не тримає зла на колегу.

Молодик каже Чоловіку, що йому було приємно з ним провести день, і що він — крутий чувак із золотими руками і добрим серцем. Чоловік дякує, зазначаючи, що через свою самотність давно так ні з ким добре, по душах, не спілкувався, як сьогодні.

На знак поваги Молодик протягує Чоловіку руку і той тисне її закривавленою тремтячою рукою. Вони прощаються і вмирають від завданих один одному вогнепальних поранень.

(сценарій — готовий)

Степан Бандура, Дніпро

[email protected]