Логлайн:

Тримаючи пістолет напоготові, Кілер вичікує в автівці жертву. Через пустощі дітлахів у лобове скло раптово влучає сніжка. Кілер смикається і зброя вистрілює, ранячи його у ногу. З великою крововтратою Кілер опиняється у «замовленого» йому Хірурга, який перед операцією натрапляє на свої фото у смартфоні Кілера та пістолет у барсетці найманого вбивці.

Синопсис:

Вичікуючи в автіці жертву, Кілер переглядає на смартфоні фото замовленого — це лікар-Хірург. Перевіряє пістолет, тримаючи його в руках. Через пустощі дітлахів на дворі у лобове скло автівки влучає сніжка. Кілер смикається від несподіванки і пістолет стріляє, ранячи його в ногу.

Кілер безуспішно намагається впоратися з крововтратою і їде з місця. Він поспішає, їдучи на червоне світло. Це помічають патрульні і починають переслідування. Відірвавшись, Кілер повертає у двори, де біля під'їзду бачить «швидку». Вирішивши скористатися шансом на порятунок, лишає автівку і на ватяних ногах шкандибає до «швидкої». Спершись на її кабіну, втрачає свідомість.

Наступного ранку він прокидається у лікарняній палаті. Його відвідує доктор, в якому Кілер впізнає замовленого йому Хірурга. Той надибав у барсетці Кілера пістолет, а у смартфоні – свої фото. Хірург вимагає пояснень, шантажуючи Кілера викликом поліції, чого досі не зробив, натомість – врятував життя у майже безнадійному через велику крововтрату і місцезнаходження кулі випадку.

Коли Хірург позірно набирає 102 на смартфоні, Кілер погоджується говорити. Повідомляє Хірургу, що його «замовили», а він — виконавець, замовника — не знає.

Хірург здогадується, хто той замовник і пропонує вирішити проблему його вбивством. Він розповідає історію знайомства та подальших близьких стосунків з молодою Пацієнткою, якій оперував апендицит. В результаті роману вона завагітніла, чого їй не вдавалося з її дуже старим як для неї і ревнивим чоловіком – заможним бізнесменом. Вона попередила Хірурга, що чоловік щось запідозрив і може завдати шкоди.

Кілер пропонує Хірургу втікти з Пацієнткою з міста і десь заховатися. Хірург це виключає, бо має дружину і двійко дітей, яких він любить, та чудові перспективи на роботі, адже незабаром він має замінити головлікаря, який іде на пенсію.

Їхню розмову перериває дзвінок Пацієнтки. Старий чоловік настільки зрадів новині про вагітність, сприйнявши її своєю заслугою, що в нього стався інфаркт, а прибулі на виклик медики «швидкої» констатували смерть. У вікно палати влучає сніжка. Хірург каже, що це дитячі пустощі, а Кілер сприймає поганим знаком. За мить у палату входять патрульні і слідчий — сюди їх привела вчорашня дорожньо-транспортна пригода і криваві сліди на снігу.

За два роки Кілер виходить на волю і зустрічає Хірурга в зачуханій забігайлівці. Того майже не впізнати — від минулого лоску не лишилося і натяку.

У розмові Кілер повідомляє, що його судили за легкими статтями, позаяк причетності до замовних вбивств довести не вдалося. А від Хірурга дізнається, що Пацієнтка незабаром кинула його, пішовши до гінеколога, який вів її вагітність і згодом приймав пологи.

Та найбільше потрясіння чекало Хірурга у сім'ї. Забравши дітей, від нього пішла Дружина. Він також дізнався, що вона продала будинок у селі, який лишився у спадок від її батьків. Зрештою, у хатньому комп'ютері в сімейному фотоархіві Хірург надибав фотографії, які бачив на смартфоні Кілера і ще купу, на яких він був із Пацієнткою — на вулиці, в ресторані.

Викрита причетність Дружини до його замовлення підкосила Хірурга. Свій шок він почав гасити алкоголем. Це поставило хрест на його професії. Тепер він двірник у жеку.

Виходячи з наливайки, Кілер і Хірург прощаються, бажаючи один одному усього найкращого.

Жартома, Кілер кидає у Хірурга, що наближається до дороги, сніжкою. Вона влучає тому у голову, відволікаючи від проїжджої частини. За мить Хірург потрапляє під колеса вантажівки.

(сценарій — готовий)

Степан Бандура, Дніпро

[email protected]