Дякую тобі Боже, що я не експерт. Бо я тут подивився на кількість фахівців по «байрактарам» та боєприпасам, на «аналітєгов» і мені паплахєло. Погано що контракти з ЗСУ такі фахові люди не поспішають підписувати.
Тому я не буду загружати вам мізки абревіатурами ракет, та їх ТТХ, намагаючись вгадати, що саме вчора прилетіло по найманцям з «Байрактару». Бо я сам їх толком не знаю, а лізти в вікіпєдію заради того, щоб вразити вас ерудицією, мені ліньки. Та й це, насправді, в даному випадку не суттєво.
Я просто взагалі опишу ситуацію, як її бачу я. Без всяких зарозумілих роздувань щок.
Те що вчора Залужний відкрив нову сторінку російсько-української війни, це вже всім ясно. Так як палає зарево за болотами, то вже давно такого не бачив. І мабуть якби окупанти не дали такий привід для застосування нової зброї, його варто було б вигадати. Але вони все зробили самі. Бо війна, як показали 7 років, це не тільки піу піу, та фищ фищ. Це шаховиця з застосуванням дуже багатої кількості складових. І вчора ЗСУ відіграли дуже потужно.
Батарея гаубиць Д-30, які з порушенням мінських угод, мало того що знаходяться там де їх не повинно бути за правилами відведення, але ще й обстрілюють мирне село Гранітне з максимальної відстані. Учора окрім нахабного застосування 122 мм гармат по Гранітному, обстріли були ще на деяких ділянках фронту. Чи це був якийсь спланований захід з майже триденною інформаційною підготовкою, я не знаю. Але крім артилерії заборонених калібрів, було відмічене пересування танків в сторону Старомар'ївки. І якими втратами могла б закінчитися вчорашня ніч, можна тільки припускати. Але один пуск з байрактару все це припинив. От просто взяв і вимкнув. Не знаю як надовго. Не знаю, чим відповість Росія. Але поки ми перебрали ініціативу в свої руки.
З приводу різномастих «ікзпердів», яким попадання не таке, ракета не така, пошкодження не такі. Я теж більше б радів, якби там було більше двісті. Але я не впевнений, чи було б від цього більше користі. Серйозно. Бо я розглядаю не тільки фізичні втрати. Але й психологічний тиск.
Для початку — маса гаубиці Д-30 3200 кг в у бойовому становищі. Три тони двісті кілограм. Її перевернуло вибухом.
Які там пошкодження гармати, я не знаю. Але перекинути три тони, то треба чимале зусилля. Я також не знаю чи зможуть відновити ту гармату. Але я знаю, що гармата коштує набагато більше ніж ракета. А ще дуже дуже важлива деталь. Стволи для гармат, це доволі обмежений ресурс. А от ракети для «байрактарів» обмежені тільки наявністю грошей. І при застосуванні цієї зброї, тільки питання часу, коли гармат стане набагато менше. Є такий термін «примус до миру». Це коли кошмарять та знищують інфраструктуру для того, щоб зупинити обстріли. Просто обвалюють по запланованим цілям не малою кількістю боєприпасів. Доволі затратний спосіб. Так от, оцей єдиний пуск спрацював ефективніше ніж робота артилерії. Я не берусь рахувати різницю в грошах. Але впевнений, що вона є.
А ще більше коштує той факт, що кожен найманець не буде почуватися в безпеці. Вони почули свист ракети і розбіглися? Ті хто не встиг дуже довго не будуть чути. І іншім розкажуть. А ті хто встиг втікти, тепер дуже довго будуть реагувати на будь які звуки в небі. Тепер ми можемо скидувати пусті пляшки, або банки з під пива зі свистками. Найманці почувши це, будуть розбігатися. Бо вже мають досвід. Свист-вибух-перевернута Д-30.
Це вихід ведення війни на зовсім інший рівень. Зовсім.
А ще, мене тішить, що застосування цієї зброї стало можливе завдяки тільки одному призначенню. Всі посадові особи на свої місцях. Верховний, міністр оборони, голова РНБО. Змінився тільки главком. І зброя яка майже два роки стояла в ангарах «на материку», застосовується на фронті. Я не маю ілюзій з приводу політичної обстановки в країні. І в економіці «завдяки» цій владі. Але я розумію, що в нас війна. І в нас є велика цінність — люди, які воювали до цієї влади, воюють зараз і будуть воювати після неї. Якщо не просремо вибори проросійським силам. І тому ЗСУ треба зберегти спроможними та готовими до війни
А ще, я отримую чисто моральне задоволення, коли холуї які підтримували і просували капітулянта Хомчака, зараз перевзуваються в повітрі. Як вчора хтось написав — При Хомчакові платили премії за те щоб не стріляли, а зараз просто підняли «байрактари».
І наостанок. Я маю дуже велику надію, що у нинішнього главкома не повиснуть на руках «миротворці» і він зможе доводити і надалі аргументи, які будуть дозволяти ЗСУ отримувати ініциативу над ворогом.
З приводу сьогоднішніх обстрілів в бік Гранітного і зрадоньки з цього приводу. Так, найманці стріляють в бік Гранітного. Але вони скорочують час між перекатами, та розгортають гармати дуже дуже швидко. Буквально не прицільний залп і звертаються, тікаючи з міста злочину. Бо дуже бояться, що вспіє прилетіти птах. Фактично це більше схоже на демонтрацію — «СмАтри укроп, мы не сцым, мы вАюем».
Втрат на Гранітному сьогодні і після застосування «Байрактара» у Холодоярців нема.
Довіряйте ЗСУ. Допомагайте ЗСУ. Вони роблять двісті.
З Roman Donik
З Roman Donik