Дуже довго і в деталях, бо це саме потрібніше саме людям не дуже «досвідченим».

Дивіться, перше і головне якщо в місті ви втратили воду, тепло, електрику, це ви всі збираєте родину і суворо всім наказуєте та пояснюєте, що починається жорстка економія води! З цього моменту, вибачте за натуралізм, вже не можна потратити 5 л на змивання унітазу. Утеплюйте все у всіх! Прослідкуйте, — руки голову, обличчя, ноги! Я радий за тих, у кого все заготовлено і вода іт.д., пояснюю тим, хто зненацька опиниться без нічого!
Людина без їжі живе 20 днів, без води — 2-3 дні, без тепла — дві-три години. Тобто взимку за блекаута, перше що вам потрібно, — зігрітися знайти тепло. Варіанти:
1. Є вода, газ у плиті, або гаряча вода в крані.
     -- Найкращим народним засобом є півтора двох літрові пластикові бутилі наповнені гарячою водою. 
(Зрозуміло що ще потрібні самі бутилі, лінійка, відро для нагріву чи велика каструля, ополоник для переливу.)
     Це може бути 1-2 л. бутилі від напоїв, каністра, пластикове відро яке щільно зачиняється або залізне відро з кришкою (від кращого до гіршого). Це одна з перших задач, — наповнити гарячою водою і затеплоізолювати (одіяла, подушки, куртки). Для пластикових двох-літрових бутилок, що є оптимальним варіантом, гарним рішенням є теплий рукав від старої куртки міцно зашитий зі сторони плеча. 
     
ВАЖЛИВО!!! Не можна заливати у пластик кип'яток 95-100 градусів, треба спочатку налити 1/5 — 1/4 холодної води в бутиль і вже туди через лійку заливати воду з температурою до 80-90 градусів. Попереджаю! Якщо наливати в пластикову бутиль дуже гарячу воду,  вона починає зморщуватись-зменшуватись вода кип'яток починає виливатися вам на руки і може бути біда. Бутиль, чи пластикова каністра від 100 градусів кипятка стануть дуже м'якими, можуть легко пошкодитися, знов розлив кип'ятка — небезпека. Якщо вода на плиті вже нагрілася до кипіння, не лінуйтеся долийте туди двадцять відсотків холодної води, а ТІЛЬКИ потім розливається в бутилі! Дуже попереджаю, бо в скрутних умовах, це вам або дітям не вистачало опіків.  А займатися такими переливами доведеться комусь за блекауту багато і часто... 

Зрозуміло, якщо якимось дивом у вас в крані є гаряча вода, то просто без плити наливають гарячу воду в бутилі з-під крану. 

Далі використовуємо ці затеплоізольовані грілки під одеялом для прямого чи близького до 10-20 см контакту з тілом. Максимально їх додатково теплоізолюйте ковдрами/одіялами/подушками, бо вам насправді тепла від них знадобиться потрошечку, але треба довго-довго. Коли відходимо, додатково накриваємо одіялом+подушкою, щоб не втрачалось тепло. Двох літрового бутиля вистачає людині під одіялом на 6-8 годин комфортного сну залежно від температури повітря і теплоти одіяла. Можна класти 1-3 бутилі на ліжко.

Чим поганий просто пластиковий бутиль з гарячою водою БЕЗ ШУБИ З ТЕПЛОВОЮ ІЗОЛЯЦІЄЮ? До тіла занадто гаряче, не комфортно/жарко, а тепло у повітря віддає дуже швидко, вистачить на півтори дві години, якщо не під теплими одіялами. Одразу рішайте, якщо дуже жарко, бо спітнієте на холоді і буде ще гірше аж до хвороби.

Каністри і відра закриті з гарячою водою вживайте з описаної логіки, — чи біля ліжка, чи навіть в ліжко якщо сильно гарно/надійно закривається. Головне максимально теплоізолювати від повітря і особливо від підлоги. 

Спробуйте все це до блекауту, практикніться, побачите чого чекати воно не завадить, буде комфортніше. Особливо спробуйте загодя, якщо є діти, щоб бути гарно готовими.

Підкреслюю є цілі країни, досить/дуже цивілізовані, де люди не парятся утеплювати весь будинок зі стінами, щоб вони віддавали на мороз в небо тепло, а обігрівають приблизно таким чином з варіаціями тільки саме ліжко на ніч. Такі люди дуже значно економлять на паливі і значно менше «спонсорують Путіна». Такий обігрів «грілка в шубі» можна практикувати і без блекауту, для економії, та якщо недостатнє опалення, особливо дітям чи ХВОРИМ. А комусь при недостатньому опаленні так стане значно комфортніше та економніше жити. Можна брати таку грілку в шубі з собою в рюкзаку при не далеких походах взимку (відійти і стояти). Іноді це використовують розумні вуличні торговці.

2. Немає газу, немає гарячої води, вам прийдеться те саме робити з бутилями... тільки підігрівати воду найчастіше це роблять на вулиці на вогнищах, на саморобних плитах з цегли/кирпича, на буржуйках чи ще якось. Це має бути загодя підготовлено разом заготовленим паливом, яке не «вкрадуть»!!! У практиках чергують: хтось 1-2 шаманять вогонь відро чи чан з водою,... а люди підходять набирають бутилі собі за пазуху і додому. Діяти треба швидко! 
Дуже варта релокація в одну маленьку кімнату декілька людей. Треба окремо подбати про людей зі слабким серцем, — буде обмежене провітрювання, бо виходитиме тепло. 

3. Немає першого і другого. 
НЕГАЙНО!!! Просіться до когось, радьтеся, питайте допомоги у МЧС і поліції шукайте інше тепле місце. Це 3-й дуже важливий пункт!!! Необхідно швидко негайно прийняти це рішення, не треба думати що «почекаємо до ранку, подивимось» особливо при великому морозі, особливо, коли є діти та інваліди, хворі. Люди коли замерзають, дуже швидко стають дієвого обмеженими, апатичними, кволими ... 

В більшості, це через інтернет прочитають люди забезпеченні, але розкажіть про це людям у яких немає доступу до фейсбуку. Киньте друзям та в свої групи, скопіюйте текст дайте прочитати людям без інтернету. Скопіюйте це у свою статтю додатковим текстом знизу  наприкінці. Це дійсно може зберегти життя і значно підвищити стійкість навіть у польових умовах.