У День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України проект «Що таке пам'ятати» розпочав безстрокову інформаційну кампанію в соцмережах #ЩоТакеПамятати.
Мета її – наголосити на важливості «живої пам'яті», яка покликана зняти з теми вшанування загиблих траурний шлейф та пояснити, чому так важливо пам'ятати про героїв щодня, в побуті, а не лише на роковини та пам'ятні дати.
Щоб взяти участь у флешмобі, користувачі Facebook пишуть дописи із хештегом #ЩоТакеПамятати.
В межах флешмобу українці пишуть, що таке пам'ятати для них особисто: в чому пам'ять про загиблих захисників проявляється щодня, чи мають вони особливі індивідуальні ритуали пам'яті, що роблять для збереження пам'яті як про знайомих загиблих захисників, так і загалом для всіх полеглих за Україну в російсько-українській війні.
Зараз в межах проекту «Що таке пам'ятати» триває комплексне аналітичне дослідження практик вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні, за результатами якого буде сформована Візія вшанування пам'яті між усіма інститутами, залученими до формування та реалізації політики вшанування пам'яті. Тож команда дослідників шукає вдалі способи зберегти пам'ять – живу, індивідуальну, не забронзовілу – які могли би стати основою для сучасних комеморативних практик.
Проект «Що таке пам'ятати» реалізує ГО Arts&Rights за підтримки Українського культурного фонду. Партнери проекту: Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам'яті, креативне бюро Plaiburo.