.

ТЕОСОФСЬКЕ ТОВАРИСТВО

Теософське товариство було засновано в Нью-Йорку 17 листопада 1875 року, а його штаб-квартиру було встановлено в Адьярі, Мадрас, Індія, 3 квітня 1905 року.

На міжнародному рівні він організований країнами, що становлять національні секції, які, у свою чергу, складаються з теософських відділень (понад сім членів) і теософських дослідницьких груп (до семи членів), які обєднані як єдине ціле, утворюючи національну секцію Теософське  товариство.

Його три цілі:

    Утворіть ядро всесвітнього братства людства, без різниці раси, віросповідання, статі, касти чи кольору шкіри.
    Сприяти порівняльному вивченню релігії, філософії та науки.
    Досліджуйте незрозумілі закони природи та приховані сили в людині.

Теософське товариство складається з студентів, які можуть належати до будь-якої з існуючих релігій або не належати до жодної, яких обєднує прийняття трьох цілей Товариства, бажання усунути антагонізм між релігіями та обєднати всіх людей. з доброї волі, незалежно від їхніх релігійних поглядів, а також через бажання вивчати їх і ділитися результатами своїх досліджень з іншими людьми. Їх союз є не сповідуванням спільної віри, а спільним пошуком і прагненням до Істини. Вони стверджують, що Істину потрібно шукати через навчання, роздуми, чистоту життя, відданість високим ідеалам, і вони бачать Істину як нагороду, за яку потрібно боротися, а не як догму, навязану владою. Вважає, що переконання мають бути результатом індивідуального дослідження або інтуїції, а не його попередником, і повинні базуватися на знаннях, а не на необґрунтованих твердженнях. Вони поширюють толерантність до всіх, навіть до нетолерантних, не як привілей, який вони надають, а як обовязок, який вони повинні поважати, і вони прагнуть усунути невігластво, а не карати його. Вони бачать усі релігії як вираження Божественної Мудрості і віддають перевагу їхньому вивченню, аніж їхньому засудженню, і їхньому сповідуванню, ніж їхньому прозелітизму. Мир є його гаслом, а Істина його метою.

Теософія   це сукупність істин, яка становить основу всіх релігій, не претендуючи на те, щоб будь-яка з них виключно володіла. Він пропонує філософію, яка робить життя зрозумілим і демонструє справедливість і любов, які керують його еволюцією. Він ставить смерть на належне місце, повторюваний випадок у нескінченному житті, відкриваючи двері до повнішого та яскравішого існування. Він відновлює науку про дух у світі, навчаючи людину ототожнювати дух із собою, розум і тіло як своїх слуг. Воно висвітлює священні писання та доктрини релігій, розкриваючи їхні приховані значення, таким чином виправдовуючи їх перед інтелектом, як вони завжди виправдовуються перед очима інтуїції.

Члени Теософського товариства вивчають ці істини, і теософам вдається жити за ними. Кожен, хто бажає вчитися, бути толерантним, ставити високі цілі та наполегливо працювати, вітається як член і підтримується в тому, щоб стати справжнім теософом.

  Свобода думки

   Оскільки Теософське товариство поширилося по всьому світу, а члени всіх релігій приєдналися до нього, не відмовляючись від своїх конкретних догм, вчень і переконань своїх відповідних віросповідань, вважається необхідним наполягати на тому факті, що не існує ніякої доктрини. , жодної думки, дотримуваної чи викладеної будь-ким, яка будь-яким чином зобовязує будь-якого члена Товариства і жодну з яких він не має права приймати чи відкидати. Прийняття трьох його цілей є єдиною умовою членства. Жоден інструктор чи автор, починаючи з Е. П. Блаватської, не має повноважень навязувати свої вчення та погляди членам. Кожен член має рівне право приєднатися до будь-якої школи думки, яку він або вона вибере, але не має права тиснути на будь-кого з інших членів, щоб це зробити. Ані кандидат на будь-яку посаду, ані виборець не можуть бути визнані непридатними обіймати посади чи голосувати через будь-яку думку, якої він може дотримуватись, або через його приналежність до будь-якої думки, якої він може дотримуватись, або через його приналежність до будь-якої школи думки, до якої ви можете належати. Думки чи переконання не надають привілеїв і не карають. Члени Генеральної Ради наполегливо просять кожного члена Теософського Товариства підтримувати, захищати та діяти згідно з цими фундаментальними принципами Товариства, а тому також просять їх сміливо використовувати своє власне право на свободу думки та вираження в межах ввічливість і повага до інших.

СВОБОДА СУСПІЛЬСТВА

   Співпрацюючи з будь-якою іншою організацією, чиї цілі та діяльність роблять таку співпрацю можливою, Теософське Товариство повинно залишатися повністю незалежним від них, не привязуючи себе до жодних цілей, окрім своїх власних, і повинно розробляти власне завдання на найтолерантнішому та найбільш толерантному рівні. інклюзивних ліній, щоб просуватися до власної мети, як зазначено та мається на увазі в абстрактній назві «Теософське товариство».

   Оскільки Всесвітнє Братерство і Мудрість є невизначеними та необмеженими, і оскільки для кожного члена Теософського Товариства існує свобода думки та дії, Товариство залишається вільним від приналежності та ідентифікації з будь-якою іншою організацією.

Текст узгодженої резолюції

Генеральною радою Теософського товариства

Публікацію підготував Роман Шуховський

https://voluntariadoteosofico-ots.com/2024/02/28/de-el-servicio-a-todo-lo-que-vive/