Полковник Деніс Ділі (Denis Deeley) – командир «Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи — Україна» (JMTG-U)

Секрет успішного навчання солдат простий – працюй важко, тренуйся важко, і роби правильні речі щодня. Роби світ кращим.

Головний акцент нашої присутності тут – це краще навчити українську армію. Попри інший підхід до навчання, більш детальний, ми приділяємо багато уваги індивідуальному навчанню кожного військовослужбовця, і саме тому українським військовим подобається тренуватися з нами. Наші навчання дають гарні результати й українська армія буде кращою, тому що готується краще. Професіоналізм робить її кращою.

Збройні сили США є такими як вони є, тому що багато тренуються. Не існує жодного секрету «гарної» армії – тільки важке навчання.

Чи легко працювати з українськими військовими?

Найскладнішим в Україні є мовний бар'єр, певні культурні відмінності між США та Україною, але мовний бар'єр певним чином сповільняє роботу, яку ми виконуємо для ваших Збройних Сил.

Українські військовослужбовці бажають навчатися, вони як губка, спостерігають за всім, вони хочуть тренуватися з нами, вивчати новий досвід, нові натівські доктрини, нові кваліфікаційні стандарти, нещодавно видані Генеральним штабом ЗСУ. Українці вперше, навчаються за новими методиками, однак вони повністю поринули у навчання та із зацікавленням сприймають зміни.

Найбільше, над чим ми працюємо зараз – це бойова підготовка, адже рівень підготовки армії визначається рівнем навченості. Гарно навчаєшся – ти кращий на полі бою. У нас є приказка, чим важче ти б'єшся, отримуєш синяків та порізів на навчанні, тим більше ти збережеш крові на полі бою.

Чого можна навчитися в українських військових?

Ми – військові професіонали запозичуємо досвід Збройних Сил України, здобутий в АТО. Кожний наш бойовий досвід з Іраку чи Афганістану, відрізняється від досвіду АТО. Наведу один невеликий приклад, який ми взяли з вашого досвіду.

Протягом останніх 15 років в американській армії майже не використовувалися засоби маскування, оскільки ми вели бойові дії у пустелі. Рівень навченості маскуванню української армії набагато вищим. Інколи нашим інструкторам навіть важко знайти українські танки на початку занять. Це змушує нас повернутися на 15 років назад, так як ми зрозуміли, наскільки це важливо.

І камуфляж – це тільки один із прикладів. Також дисципліна – щоденна дисципліна, упорядкованість й дисципліна зв'язку та інших комунікацій, точність проведення ваших операцій – ми надавали значення цим речам впродовж останніх 15 років, але не на тому рівні як це робиться вами в АТО.

Українські військовослужбовці, засвоївши ці уроки, допомагають нам вивчити їх. Ми багато пропустили за останній час.

Якою Ви бачите Україну в майбутньому?

Ця місія є успішною, дуже вдалою оскільки я та мої солдати навчаємо вас захищати ваш величний народ. Ми задоволені спільним навчанням з українцями.

Я був у Європі востаннє як рядовий у 1980-х роках, і я бачу, що тодішня «Холодна» війна повертається… Для мене й старшого покоління служба тут – це допомога у побудові безпеки для вільних людей. Це наша місія, незалежно від обставин. Ця місія благородна, і саме тому ми вирушаємо будь-куди, щоб допомогти іншому народу захистити свою свободу.

Висновок: більше десятка батальйонів ЗСУ, зокрема й штабів, підготовлені за стандартами НАТО іноземними інструкторами. Наші партнери відкрито визнають, що вивчають наш бойовий досвід, щоб вміло захищати цивілізований світ і свободу від російських орків. Тобто – вони вчаться в нас.

Стандарти НАТО – це, перш за все, сумісність. Ми впевнено крокуємо до Альянсу. І в авангарді на цьому шляху йдуть наші Збройні Сили.

Відео тут:

https://www.youtube.com/watch?v=MODl-dpiQd0&t=30s