Видання Kyiv City News оприлюднило розслідування щодо закупівлі бронежилетів для армії, в якому журналіст Денис Страдецький розповів про можливі зловживання.
За його словами, українські військові не отримують необхідної кількості захисного спорядження, а компанії-виробники бронезахисту, які уклали прямі угоди з Державним оператором тилу (ДОТ), не дотримуються умов угод.
ДОТ підписав три договори із підприємствами «АК-Інвестпром», «ХЗІЗЗ» та «УКРТАК.ЮА» на постачання 42 тисяч бронежилетів. Середня ціна одного виробу склала 30 600 грн, а загальна сума контрактів – 1,3 мільярда гривень. Водночас через тиждень держоператор оголосив тендер на аналогічні бронежилети за ціною 26 000 грн за одиницю. Лот забрала компанія «ТЕМП-3000».
Журналісти підрахували, що держава переплатила 191 мільйон гривень, обґрунтовуючи вищу ціну нагальністю поставок. Проте жоден із виробників не виконав зобов'язання у визначені строки.
Угоди були укладені у травні-червні 2024 року, виробники мали поставити бронежилети до кінця липня. Однак з «АК-Інвестпром» контракт розірвали через затримки, з «УКРТАК.ЮА» угода чинна, але деталей про закриття немає, а «ХЗІЗЗ» отримало додаткові угоди: строки виконання продовжили до вересня, а 13 серпня компанії навіть видали аванс замість застосування санкцій.
ДОТ відмовлявся відповідати на запити журналістів, посилаючись на «сенситивність» інформації. Це викликає підозри: якщо прямі угоди були потрібні для швидкого постачання, чому строки неодноразово переносились?
Журналісти видання Kyiv City News також звернулися до виробників із проханням пояснити завищені ціни та затримки, обіцяючи опублікувати їхні відповіді.