site.ua
член клубу

Цікаві новини надійшли з Одещини.

Зокрема, СБУ повідомляє на власній сторінці у мережі Інтернет, що їх співробітники нещодавно викрили на хабарі начальника та двох працівників прикордонно-інспекційного пункту ветеринарної медицини в одному з портів Одеси.

Також повідомляється, що посадовці організували механізм систематичного вимагання неправомірної вигоди від комерційних структур за видачу дозвільних документів. Оперативники спецслужби зафіксували факт вимагання зловмисниками чотирьохсот доларів США від приватного підприємця за видачу міжнародних ветеринарних сертифікатів. Співробітники СБУ затримали зловмисників на робочому місці під час одержання хабаря. Раніше оперативники спецслужби задокументували факт отримання посадовцями трьохсот американських доларів від іншого підприємця. Зараз вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру у скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу.

У цьому контексті не можу не згадати власну публікацію з недалекого минулого, у якій, зокрема, розглядав проблему люстрації (точніше, її повної відсутності) в Україні на прикладі якраз Одеської ветеринарно-санітарної служби, яку З 2010 року очолює такий собі І. Сологуб. Нагадаю, що мова про Одещину – «ворота» України, то одразу починаєш розуміти, що мова йде про дуже серйозні речі, тож не дивно, що сам Сологуб з’явився на посаді паралельно із «заїздом» В. Януковича (та усієї його «макіївсько-донецької команди») до Києва та початком розстановки по всім регіонам України на будь-які «хлібні» посади потрібних «донецьким хазяїнам» людей. От тільки, «донецькі», наче, із влади пішли, а от їх ставленики, як показує практика, живуть та процвітають. І жодні «люстрації», грузинські реформатори, антикорупційні бюро та вибори їм у цьому не заважають. Більше того, пан Сологуб до 2017 року змінив приставку «в.о.» на статус повноцінного «повелителя ветеринарної санітарії» цілої області. На цьому шляху не обійшлося і без локальних «реформ». Більше того, у червні 2017 р. він «покращив» структуру своїх служби шляхом ліквідації окремих пунктів контролю (включно із «показовим дітищем грузинських реформ» - т.зв. «Євротерміналом»). Фактично, реорганізація служби зводилась до переведення зони обслуговування пунктів № 20, 11, 30 на пункти № 18 (Порт м. Одеса) № 19 (аеропорт м. Одеси) на яких були призначенні нові керівники. «Злі язики» казали, що один з пунктів контролю очолила кума Сологуба - Швець С.В., а інший - її дочка – похресниця Сологуба - Ткачекно М.Ю. Начальником пункту № 9 (порт м. Чорноморськ) було призначено одногрупника за інститутом Сологуба – В. Оліфіра.

Власне, ця «реформа», очевидно, і призвела до тих наслідків, які були так цікаво продемонстровані на фотографіях, викладених співробітниками СБУ. Очевидно, «ветеринарний контроль» і справді така дохідна річ, тут ніхто не сумнівається.

Звісно, співробітникам СБУ треба подякувати за роботу. Викрили корупційне кубло – вже користь для країни. Але низка питань зберігають свою актуальність.

По-перше, можливо, треба подумати про тих, чиїми зусиллями хабарники опинилися на своїх постах? Можливо, в них теж є свій «інтерес» який і треба викрити?

По-друге, чи було б можливим це хабарництво у таких масштабах, якби не «тихі контр-реформи», що зараз повільно але впевнено розгортаються на місцях, і які позначаються поверненням старих «схем» - часто у навіть більших ніж раніше масштабах?

По-третє, от уявімо собі, що люстрація була б не фіктивною, а у нас, а реальною. Скільки би представників цих «талановитих родин» і далі би брали хабарі на місцях? Мабуть, їх би було трохи менше.

Питань можна, загалом, можна поставити багато. Тож подивимося, в якому напрямку буде рухатися ця конкретна одеська ситуація. Адже треба розуміти, що системна корупція (а її системний характер у нас визнають всі) потребує системної боротьби. Тим більше, коли мова про цілі «талановиті» родини, що вже пересиділи не одного Януковича і явно збираються «пересидіти» ще й Порошенка.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація