Раз по раз бачу у своїх френдів негативні пости щодо 95 кварталу і особисто Володимира Зеленського. Багато хто аналізуючи численні прояви збиткування з українців, української мови, на жаль деякі з них точно реальні я сам бачив, в їхніх виступах приходить до висновку що Володимир українофоб, а його телепередача має ледь не за свідому мету боротьбу проти України.


Я думаю це не так. Насправді все значно сумніше.

Якби Зеленський свідомо працював проти України хіба став би він виступати перед бійцями в прифронтовому Маріуполі ще в 14 році, (при тому що він доволі відомий і в Росії, такий виступ автоматично відрізає його від російського ринку і чималого потенційного заробітку). Чи став би він робити пожертви на те таки АТО якби був українофобом? Навряд чи. Або чи можна назвати українофобською передачу яка протягом 2014-15рр активно висміювала росіян, донбаських сепаратистів і взагалі активно відбивала атаки російської пропаганди? Знов таки сумнівно


Але і українофобія в "Кварталі" є. Від цього нікуди не дінешся. Зокрема майже всі україномовні персонажі їхніх номерів зображені дурнішими, неадекватнішими за російськомовних. Протиставлення дурного українця і розумного російськомовного в їхній творчості вже давно стало банальністю.


То як пояснити подібну двоїстість?


На мою думку Зеленський і його команда це не свідомі українофоби. Більш того вони щиро не люблять Росію і її режим, щиро вважають себе патріотами України. І не просто вважають але і роблять дещо дійсно добре для країни.


Але вони, і це не лише проблема одного Зеленського і його людей - це проблема мільйонів українців, виросли в такому середовищі де приниження всього українського, зокрема мови, культури, це абсолютна норма. Де українець це апріорі і за визначенням дурень. Де російське це ознака якості, а українське меншовартості. І все це відклалося людині у підкорку, у самі глибини підсвідомості.

Це навіть не сприймається як якісь ідеї, а просто як норма. Ми ж не задумуємось про силу тяжіння коли ходимо по землі? Так само і актори "Кварталу", і разом з ними мільйони наших співвітчизників особливо у великих містах, на рівні 2*2=4 відчувають українське як меншовартісне. І це найстрашніше. Бо коли людина ненавидить Україну свідомо вона може передумати, виправитись. А от коли ця скрєпа вбудована у підсвідомість то зробити це значно важче. Людина може на свідомому рівні де лежать її політичні переконання порвати з русскім міром але він і далі триматимеме її на глибшому рівні психіки.


Власне все це є спадком багаторічного зомбування наших людей спочатку в Російській Імперії, а потім і в СРСР. Зомбування яке просто формальним оголошенням не припинити. Потрібні комплексні дії щоб просвітити наших людей. Причому в першу чергу не виборців "Опозиційного блоку" чи донецьких сепаратистів, а саме тих наших співвітчизників які вважають себе патріотами, часто навіть роблять багато гарного для країни але при цьому і далі випромінюють українофобські стереотипи закладені в них і їхніх предків російським імперіалізмом. Треба, якби це важко не було, відкрити людям очі що їхній свідомий патріотизм абсолютно несумісний з їхньої підсвідомою українофобією. Що вони одною рукою будують, а іншою тут же руйнують.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація