Совість — здатність особистості самостійно формулювати моральні обов'язки і реалізовувати моральний самоконтроль, вимагати від себе їх виконання і здійснювати оцінку здійснюваних нею вчинків. Найчастіше совість є причиною появи почуття провини або «докорів сумління», каяття, коли людина здійснює вчинок, що суперечить його моральним цінностям.
Мораль (Моральність) (лат. Moralitas, термін введений Цицероном позначає загальноприйняті традиції, негласні правила прийняті в суспільстві уявлення про хороше і погане, правильне і неправильне, добро і зло, а також сукупність норм поведінки, що випливає з цих уявлень.
Чим керувалась «високоморальна пара голубків» гебіста Путіна, коли підбирали хрещеного папіка для новонародженої доньки Дарини?
Як на мене, совість та мораль треба відкинути зразу.
«Знаєте, коли ми думали про те, хто міг би стати хрещеним нашій дитині, ми не керувалися якимись світськими міркуваннями. Адже після того, як дитину тричі занурюють у купіль, священник передає її на руки хрещеному. Це перші руки, які приймають дитину для нового життя…Таїнство несе у собі глибокий зміст, і саме тому ми думали про істинно віруючу православну людину, якій ми цілком довіряємо, і яка могла б стати для дитини насамперед моральним прикладом. Саме такою людиною в нашому уявленні є хрещений Даші, і це для нас найголовніше» (ТаблоID, 11 листопада 2007 р.)
«Істинно віруюча» православна гебня, вбивця та злодюга в особливо великих розмірах, казнокрад та корупціонер, виявляється і є для паломниці московської церковної Ксюхи який міг би стати для дитини моральним прикладом.
А якщо ще додати до цього прикладу батька стукача і діда зрадника поліцая, то представляєте яке високоморальне виросте дитинча, яке з молоком матері всмокче уміння за ради кар'єри підбирати собі партнерів по ..., ну добре по кухні.
О наскільки був правий великий Марк Твен, сказавши колись мудрі слова про українських політиків:
«У будні дні ми не дуже вдало використовуємо свою моральність. У неділю вона завжди потребує ремонту.»