Сьогоднішня показова зустріч Путіна та Шойгу була дуже цікавою та інформативною, хоча і пройшла в нашому інформаційному полі досить швидко та «по-діагоналі». Я, звичайно, не військовий експерт, тому військову тематику буду максимально обходити, але спробую проаналізувати їх бесіду суто з аналітичної точки зору.

Багато хто зараз скаже, що ці «теревені» Путіна, а тим паче, Шойгу нічого не варті і будуть праві, оскільки прямо після їх розмови рашисти знову бомбили «Азовсталь» і ні про яке реальне перемир'я насправді мова не йде. А навіщо ж це говорив Путін і давав свої команди Шойгу, запитаєте ви, чи, можливо, Путіна там уже давно ніхто не поважає?.. Друзі, все трохи складніше, ніж нам намагаються «скормити» з ложечки і не настільки лінійно, як нам це говорять багато «експертів».

Перш за все, Путіну потрібна була «ЗНАЧНА ПЕРЕМОГА», ще до Пасхи і, звичайно, тим самим він дав усім, перш за все зовнішнім акторам, зрозуміти, що Маріуполь остаточно пав і ні про яке «Пасхальне перемир'я» з захопленому Маріуполі мова іти не може, але при цьому Путін намагався зберегти обличчя, тим, що дав публічну команду Шойгу не бомбити «Азовсталь», де залишаються українські військові і багато цивільних, а просто взяти її в кільце... Тобто, це звичайна гра в «широкі жести миру» напередодні Пасхи від Путіна для зовнішніх акторів та свого внутрішнього електорати, щоб показати, що Путін не садист-диктатор, а людина яка має повагу до церковних свят... Ну і, звичайно, для Путіна важливо не втрачати політичну ініціативу, як у шахах, і він точно не пішов би на запропоноване святкове перемир'я ООН, а мав висунути свою версію подій, свою псевдо-мирну ініціативу, що і було зроблено...

Чи буде виконана пряма вказівка Путіна і «Азовсталь» перестануть бомбити -- звичайно ні, і підтвердження цього ми уже сьогодні бачили, бомбардування продовжується, в тому числі розстрілюють мирні евакуаційні автобуси, жодних змін в поведінці російської армії в Маріуполі ми поки не бачимо.

Разом з тим, абсолютно очевидним є нервова поведінка Путіна і офіційних спікерів Кремля. Усі чудово розуміють, що стратегічна перевага саме у українців і військова техніка самих сучасних зразків поступово, але дуже впевнено крокує до України...

Саме з цими фактами, без перебільшення, щоденного посилення української армії і пов'язана категорична відмова Кремля від «Пасхального перемир'я» і росіяни, наскільки я розумію, щодня будуть намагатися реалізовувати свою чисельну перевагу на деяких ділянках фронту, до 9 травня і досягнення останніх заявлених цілей по виходу на кордони Донецької та Луганської області, але, глибоко переконаний, у них нічого не вийде...

Після розуміння політичних цілей Путіна у цій промові ми поступово переходимо до цілей військових, оскільки це одночасна комбінація від росіян містить в собі, як на мене, приховані цілі та задачі.

Супутньою ціллю є бажання військового командування РФ підсилити свою військову групу в зоні ООС, за рахунок перекиду військових з Маріуполя, оскільки результати її просування настільки скромні, що всім уже стає очевидним, що такими темпами жодних тактичних, а тим паче, стратегічних цілей до 9 травня вони не досягнуть. Тобто, якщо мої висновки вірні, військове угрупування, яке намагається захопити Маріуполь, стане значно скромніше і відбиватись нашим захисникам, буде значно легше.

Що в сухому залишку? Маріуполь Путін фактично не захопив, а доповідь Шойгу — це просто погано зрежисована постановка, яка за собою має виконання політичних(зовнішніх та внутрішніх) та тактичних військових цілей. Та і взагалі, на даний момент, російське військове угрупування фактично захлинулося у своєму бажанні повномасштабного нападу, а від абсолютно очевидних цілей захоплення Одеси та відрізання України від моря, після потоплення крейсеру «Москва» та наявності на варті S-300, уже просто банально відмовились...

І вишенька на торті. Після безальтернативної заяви Зеленського, про можливість виведення людей з «Азовсталі», бачимо як дрогнув Путін... зрозумів, що для Зеленського та всієї країни означає героїчний Маріуполь та його захисники і «дав задню», вибачте за сленг... Воювати до останнього патрона Путін просто, скоріш за все, забоявся і вирішив не спокушати долю.

Це говорить тільки про одне, про те, що Володимир Зеленський, як верховний головнокомандувач, робить усе вірно, а міць нашої армії, за допомогою наших друзів та партнерів, зростає щодня! І чим більше рашисти вчиняють звірств проти українців, чим страшніший вчиняють геноцид проти українців, тим більше Україна згуртовує навколо себе весь цивілізований світ! І не тільки духовно та ідеологічно, а зброєю. Такого гуртування світу через постачання зброї у нашій праведній боротьбі, Путін точно не чекав! І зараз уже стає абсолютно зрозумілим, що час коли українці поженуть ворога зі своєї землі настане уже зовсім скоро, відлік іде на тижні... Як я уже неодноразово казав раніше, ми уже перемогли, залишилось завершити справу перемогою, відбудовувати свою країну і уже зараз думати, як ми будемо жити після перемоги! Це буде зовсім інша країна, країна правди, справедливості і великих можливостей!

P.S. А чому Шойгу не у військовій формі, переконаний, що ми дуже скоро дізнаємось. Це точно не випадковість.