Закінчився рік. Українці підводять підсумки, радіють здобуткам та прибуткам, бідкаються про завеликі тарифи та ціни, малі субсидії та звинувачують у своїх негараздах будь-кого лише не себе. Ну ми такі.

Статистичні підсумки року. Скільки нас.

За даними державної статистичної України нас 42198483 чоловіка і нажаль в усіх областях України (крім Києва) спостерігається природнє скорочення населення ( -198 тис.чол.) В Херсонській області на 1 листопада чисельність населення складала 104 тис. чоловік, найбільше людей живе у Херсоні - 327 тис.чол., а у Скадовському районі - майже 47 тис. У вісімнадцяти областях України кількість вибулих людей перевищує кількість прибулих, найбільша різниця в Донецькій області, Луганській, Сумській, Вінницькій областях.

І кожен день 70 чоловік їде з України !

Чим зайняті українці

За останніми статистичними данними більше всього українців зайняті в промисловості, освіті, охороні здоров'я та наданні соціальної допомоги. Найменьше в авіаційному та водному транспорті.

Заробляють більше люди у містах ніж у селах, тож і живуть багачше в місті ніж у селі.

Витрати українців.

Українці більше половини своїх доходів витрачають на непродовольчі товари. 56,6% проти 43,4%. Лідером серед непродовольчої групи товарів є фармацевтичні товари, Роздрібний товарооборот яких за 9 місяців 2018 року склав 46891тис. грн. а це приблизно 1,2 тис.грн на 1 чоловіка! Далі йдуть автомобілі, автозапчастини, пальне та інші товари пов'язані з автівками.

Якщо вся Україна, у середньому, на продукти харчування витрачає - 43%, то в Херсонській області кожна родина, витрачає на харчі та напої - 52% спільного доходу.

Про продукти харчування.

Тепер про продовольчі товари. Найбільше українці витрачають грошей на цукрові кондитерські вироби разом з морозивом та на тютюнові вироби, а вже потім на м'ясо, молоко, хліб та інші продукти.

В цілому на продукти харчування та безалкогольні напої українці витрачають майже 50% свого бюджету. Комунальні платежі забирають - близько 20 %, а от на відпочинок і культуру ми залишаємо лише біля 2% свого бюджету.

А ще, ми віддаємо перевагу пиву, горілці, а вже потім вину, коньяку і шампанському.

Про ціни в двох словах.

Ціни ростуть.

2013 році грн.Січень 2019 грн
Хліб пшеничний буханець4,6012,00
Свинина кг.45-50125,00
Яловичина кг.50-55150,00
Курка кг.25-3590,00
Сало кг.25,00100,00
Молоко л.7,0024,00
Олія л.15,0032,00
Картопля кг.3,509,00
Електроенергія понад 100кВт/год.0,331,68
Газ0,938,55
Бензин10,9032,00

і будуть рости, а дехто взагалі вважає що ввод в обіг монет номіналом 1 і 2 гривні це підготовка до грандіозної інфляції. Згадують 60-і роки, коли був подібний обмін мілких купюр на монети. Тоді, в 1960 році за курку на базарі давали 15 карбованців старими грошима, а через рік за ту ж курку давали ті ж 15 карбованців але вже новими грошима. Почекаємо, подивимось.

Українці мандрівники чи заробітчани.

Куди тільки не їдуть українці і на жаль не тільки відпочивати. Статистичні данні 2017(останні) року кажуть про те, що найбільше українці їхали до Польщі (9990 тис.), Росії (4376 тис.), та Угорщини (3118 тис.). Це були приватні поїздки, тобто на роботу, а от відпочивати ми їдемо до Єгипту та Туреччина, хоча показники внутрішнього туризму теж з року в рік зростають, тобто українцям цікава Україна.

З спрощенням процедури працевлаштування в Німеччині та Чехіїї з 2019 року все більше українців поїдуть на роботу саме в ці країни.

Про роботу за кордоном з перших уст.

Легко там працювати чи важко, всі кажуть по різному. Знайома Пані, яка повернулись з Польщі де працювали пів року, розказала, що їхні сподівання не зовсім справдились, платили менше ніж обіцяли, а робоча зміна була довшою за ту яка повинна бути, але: кредити вони з чоловіком закрили, вдяглися і ще й мають невеличкий залишок грошей. Будуть вдома три місяці і знову поїдуть до Польщі. Так як кредитів у них більше немає, вони більше часу і грошей планують витратити на себе там. Поїздять по екскурсіях і навіть планують відвідати сусідні з Польщею країни. Взимку поїдуть кататися на лижах - це там доступно, а тут то була мрія. А ще Пані сказала, що тепер вони знають про підводні камені роботи за кордоном, зможуть їх оминути і не витрачати гроші на те, на що їх можна не витрачати. "Трохи ще попрацюємо, а там може й залишимось, як складеться".

Не весело.

І кожен день 70 чоловік їде з України ! Поки вони повертаються, але пройде 3-4 роки і перші заробітчани залишаться Там назавжди. Залишаться самі і забереть свої родини.

Тоді стане зовсім печально.

oleksandra.yablonska
Олександра Яблонська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації