Після відповіді Марка Цукерберга українським користувачам фейсбуку, що, мовляв, вас банять справедливо, українським сегментом ФБ прокотилась ще жорсткіша хвиля блокування. Блокували всіх: від нардепів, до блогерів та звичайних юзерів.

Не оминула ця сумна участь і мене. При чому мій випадок — свідчення глибокого суб'єктивізму модераторів, які займаються розглядом скарг від армії кремлівських ботів.

Ще минулої п'ятниці мені прийшло сповіщення про видалення мого допису, а також бану на 3 дня. При чому це був не особистий допис, а репост цілком безобідного зображення зі словами: «В москалів 2 біди: дурні та дороги. В українців одна — москалі». В якому саме пункті правил фейсбуку є порушення?

6ce43c531c-1.jpg


Очевидно, що немає, оскільки термін «москаль» є літературним терміном в українській мові. При чому він таким був також і за совєцьких часів. Знаходимо цей термін тут: Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, 1973. — Стор. 808.

І що головне, зазвичай цей термін вживається в іронічній формі, він є загальновживаним в українському фолькльорі, анекдотах, літературі. Тож чи має право якийсь модератор, який, я впевнений, не володіє українською мовою, забороняти українську літературу, фолькльор, анекдоти? Фактично він забороняє українську мову!

Через 3 дні я безперечно ще раз виставив це саме зображення, через яке я був заблокований. І всього за якихось 20 хвилин отримав сповіщення від фейсбуку про те, що на зображення хтось поскаржився! А через кілька годин я був заблокований знову! На 7 днів!

5c9c0ce09e-.jpg


При чому, фактично одночасно фейсбук видалив два дописи — ось це зображення, а також однин з моїх старих дописів, де я писав про серіал «Останній москаль»!!!

7fa80f4f06-.jpg


Тому, на мій погляд, Цукерберг лукавив, коли казав, що модерують український сегмент ті, хто володіє мовою, якою зроблений допис. Або ж його свідомо вводять в оману. Ймовірно, що на роботу у відділення в Дубліні для модерування українського сегменту ( і інших) фейсбуку беруть російськомовних, а знання тих же української та білоруської їм зараховують автоматом.

Однак не тільки в мові проблема. Українських російськомовних користувачів блокують за справедливий гнів, зокрема через анексію Криму. Хоча мало б бути навпаки. Фейсбук повинен був блокувати всіх користувачів, які проявляли хоча б натяк на радість через те, що Росія анексувала Крим. Однак же не блокує.

На мій погляд нам з вами слід готувати грунтовну статтю з конкретними прикладами беззмістовних блокувань українських користувачів і таких же прикладів, коли цілком обгрунтовано не блокують російську вату. Перекладати цю статтю різними мовами, надсилати в топові міжнародні ЗМІ. Думаю, що яка-небуть New-York Times зацікавиться і надрукує статтю.

А тоді, коли це почне впливати на імідж Фейсбуку, а отже і вартість акцій — Цукерберг буде змушений реагувати, а не відбутись лише відпискою, що все окей.

Через тиждень зможу у своєму фб координувати роботу. Долучайтесь!

P.S. А «Мінстець» треба розганяти під три чорти. Бо вони вже давно повинні були самі зайнятись вирішенням цієї проблеми!