Йде другий рік гібридної війни Росії проти України. Одна з ключових рис типу цієї війни — поступовість. Ставки підвищуються поступово. Іншій стороні дають час звикнутися з попередньою шокуючою реальністю. І все це у супроводі тотальної брехні і заперечення очевидного.

«Ольгинські боти» заточені на формулу «це(будь який доказ) нічого не доводить, нема ніякої російської армії». Однак вже назбирався достатній масив даних, який дозволяє стверджувати, що Російська Федерація веде війну проти держави Україна. Що маріонеткові ЛНР\ДНР абсолютно нежиттєздатні у військовому відношенні без прямої координації і регулярного забезпечення Росією. До речі, самі росіяни на спеціалізованих форумах це цілком визнають і обговорують питомо практичні аспекти «северного ветра» — іншої назви для Путінського воєнторга, або ж системи поставок озброєння «шахтарям і трактористам».

Можна дурити Захід, який сам обдурюватися радий, що у «сепаратистів» основу арсеналу складають трофеї. Однак, росіяни не втрималися від спокуси забезпечити своїх «орків» зразками, які вироблялися або масово приймалися на озброєння вже після розпаду СРСР і навіть теоретично не могли бути відбиті у ЗСУ, оскільки ніколи не купувалися Україною. Нижче погруповані фотодокази системної роботи «воєнторга» за цей рік.


АС-ВАЛ (Автомат спеціальний)

Джерело

Автомат АС «Вал», почав надходити на озброєння спеціальних підрозділів СРСР наприкінці 80-их. Однак в Україну так і не дійшов. Тому сміливо можна говорити, що це не радянська, а саме російська зброя. Принаймні бійця АТО з цим безшумним автоматом, що стріляє спеціальними набоями, які не виробляються в Україні ви не знайдете.


ВСС Винторез (Гвинтівка снайперська спеціальна)

Джерело

З «Вінторезом» та ж історія, що і з «Валом». Хоча декілька одиниць цих гвинтівок є на озброєнні у київського загону ЦСО СБУ, чому є фотодокази. Однак Україна володіє справді лише одиничними екземплярами цієї зброї.


СВДСМ

Джерело

Попри те, що на цьому фото за спиною у молодого чоловіка вже згадувана ВСС, головне що в руках у нього модернізована СВД, на що вказує особливий полум'ягасник та складний приклад. Ймовірно це СВДСМ остаточно прийнята на озброєння Росією в 2015 році.


АСВК (Армійська снайперська гвинтівка крупнокаліберна)

Джерело

Це 12,7 мм снайперська гвинтівка, яку створили лише в 2004 році, а на озброєння росіяни прийнляи лише в 2013 році. Окрім наведеного фото існує ще багато інших фотодоказів поставок цієї зброї російсько-терористичним військам на Донбас. Призначенна вона для стрільби по бронетехниці.


ПКП «Печенег»

Джерело

Кулемет 7,62 мм, який росіяни почали серійно виробляти в 1999 році. Зроблений на основі ПКМ, але на фото чітко видно характерні приклад і ствол. Похвалився новинкою відморозок Моторола. Фото датоване квітнем 2015 року.


Крупнокаліберний кулемет «КОРД»

Джерело

Це 12,7 мм кулемет на легкому станку, яким обладнувати почали лише в останні роки. Сам кулемет надійшов на озброєння росіян в 1997 році, хоче випуск налагодили серійний вже у 2001. Є фотодокази і наявності у бойовиків кулеметів даного типу у варіанті на піхотному станку. Сам відморозок Моторола прокоментував наявність новітніх кулеметів так «Перед приближающимися боями мы проводим перевооружение и каждый день тренируемся. Удалось добыть новые образцы вооружения. Стреляет кучнее, отдача слабее. Парни в восторге. Спасибо добрым людям, подсобившим с железом


Підствольний гранатомет ГП-34

Джерело

40 мм підствольний грантомет, який розробили у РФ в 2009 році. Візуально відрізняється від ранішої радянської моделі ГП-25 наявністю приціла з правого боку. Зразок Ак-74М з ГП-34 був вилучений у російської ДРГ в якості трофея в травні 2015 в районі Новотроїцького.


Постріл до РПГ-7 ТБГ-7В «Танін»

Джерело

Термобаричний заряд для ручного гранатомета, створений російськими конструкторами в 1997 році.


Постріл до РПГ-7 ОГ-7В

Джерело

Осколковий заряд до ручного гранатомета, розроблений у 1999 році. При бажання можна переглянути і відео застосування російськими диверсантами цієї зброї. Бійці 8 полку здобували такі заряди в якості трофеїв.


РШГ-1 «Таволга»

Реактивна штурмова граната поставлена росіянами на озброєння в 2000 році.


ГАЗ-3937 «Воднік»

Джерело

Броньований автомобіль прийнятий в Росії на озброєння у 2005 році.


БПМ-97 «Вистрєл»

Джерело

Легкоброньований автомобіль КаМАЗ 43269. Першу партію росіяни для потреба своєї армії придбали в 2008 році.


КаМАЗ-4350 «Мустанг»

Джерело

Вантажний автомобіль 4х4 , який був прийнятий на озброєння в РФ в 2002 році.


БТР-82

Джерело

Модернізація БТР-80, яку росіяни поставили на озброєння лише два роки тому — у 2013-ому. Самі ж російські журналісти засвітили спалений такий бронетранспортер під Новосвітлівкою.


Т-72БА

Джерело

Модернізація радянського Т-72 розпочата в 1998 і прийнята на озброєння в 2000-ому.


Т-72Б3

Джерело

Найновітніша модернізація Т-72, яку росіяни поставили на озброєння лише у 2013-ому. Достався як трофей силам АТО під Іловайськом, однак потім був знову кинутий.


Град-К

Джерело

Варіант РСЗВ Град на шасі Камаза. Вперше продемонстровані в 2011 році.


ЗГРК Панцир-С1

Джерело

Зенітно-гарматний ракетний комплекс, який був прийнятий на озброєння лише в 2012 році.


ЗРК ТОР М2

Джерело

Зенітно-ракетний комплекс прийнятий на озброєння в РФ у 2008 році.


БПЛА Застава

Російська локалізація ізраїльського безпілотника, яку почали збирати в 2013 в Іжевську. Власне фото.


БПЛА Форпост

Джерело

Так само ізраїльський безпілотник, який почали збирати в РФ у 2013. Іронія в тому, що збитий зразок фігурував на презентації підприємства.


РЛС Аістьонок

Контрбатарейна перенесна радіолокаційна станція, яка вперше була продемонстрована в РФ у 2008 році.


Запасів арсеналів РФ вистачило впринципі і для того, щоб забезпечити своїх сателітів радянськими зразками. Найперше пояснення, яке напрошується само собою — росіяни просто використовують Донбас, як полігон для випробувань. Зібрані фотодокази, очевидно, лише поверхня айзберга. Головним чином в Україні окупанти тестують новітні засоби радіорозвідки, радіоелектронної боротьби, зв'язку та системи управління військами.