17грудня 2018 р. відбулось засідання конкурсної комісії Міністерства молоді і спорту України з визначення проектів молодіжних та дитячих громадських організацій на 2019 рік. Зокрема на цьому засіданні виділено фінансування (скан) двом антиукраїнським організаціям — ВМГО «Студентська республіка» (340 тис. грн.) та ГО ВМГО «Соціалістичний конгрес молоді» (270 тис. грн.). За це рішення проголосували одноголосно усі члени комісії: Олександр Ярема, Олеся Кравченко, Олександр Бузуглий, Маріанна Зварич, Наталія Іванченко, Андрій Колобов, Микола Ляхович, Владислав Мороко, Олександр Мєдвєдєв, Валерій Пильгун, Олександр Ярошенко.

Варто зазначити, що у 2018 році ці організації також отримали фінансування — 180 тис. та 200 тис. грн. відповідно (скан).

Тепер трохи історії. У 2016 році нами (Громадським сектором Євромайдану) було проведено громадський моніторинг проектів ГО, які отримали бюджетні гроші внаслідок конкурсу проектів на 2016 рік. Протягом серпня-грудня 2016 р. 15 волонтерів промоніторило 59 заходів. Детальний аналіз наших результатів представлений у презентації: https://prezi.com/crxod2ywa2pc/2016/

Найцікавішим є те, що вдалось проаналізувати чим насправді займаються ВМГО «Студентська республіка» та ГО ВМГО «Соціалістичний конгрес молоді» і дізнатись більше про їхнє керівництво.

Студентська республіка

Дійсно дуже відомий всеукраїнський захід, але відомий чим? Більшість учасників, хто хоч раз побував на ньому стверджують, що захід фактично зводиться до алкогольного фестивалю. Але це далеко не найгірше. Освітня складова заходу якнайменше мала б давно зацікавити СБУ. Для прикладу спікерами на IX (новина на їх сайті) та X (новина на їх сайті) Зимовій Студентській республіці були такі одіозні особи як:

17353649_1679112715433977_7248905602115848906_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev12-1.fna&oh=659a8cdc378de02f767394c853438c76&oe=5CA0BE36

З недавніх подій кидається в очі проведений 17 листопада 2018 р. так званий громадянський лекторій «Політика пам'яті як політика для живих» за участі вже згаданих Андрія Єрмолаєва, Руслана Коцаби та Валерія Солдатенка — керівника Інституту національної пам'ята за часів Януковича. Я приведу кілька цитат, щоб було зрозуміло акценти на цьому заході: «Теперішні правлячі групи намагаються встановити ідеологічну монополію держави, спираючись на конструйовану колективну пам'ять», «Громадянські справи, зокрема справи пам'яті, дискусії про це – то не справа державних комісарів, ідеологів, а необхідності в „інститутах безпам'ятства“ – немає. „

Слід зазначити, що якщо переглянути новини на їхньому сайті одразу стає помітним, що частина заходів проводиться за підтримки створеної ними газети Нова республіка, у якій виходять такі прекрасні статті як «Жовтнева революція: сили минулого без бою не йдуть» із цитатами голови Студентської республіки Павла Вікнянського про прекрасний радянський період.

5c1b764a55a23.jpg

Паралельно окрім газети була створена політична партія Республіка, яка має навіть свій сайт та Facebook сторінку. Тут ви можете знайти дописи, як про святкування Дня Пабєди, покладення квітів до свята Пєрвомая, підтримки головного редактора проросійського бачка «Страна.ЮА» Ігоря Гужви і т.д. Ну і звісно вони не забувають додавати хештег #РежимПорошенко — це якщо ви не знали що у нас режим виявляється.

Соціалістичний конгрес молоді

Якщо зайти на їхню Facebook сторінку та сайт, то стає зрозуміло, що станом на зараз організація є молодіжним крилом партії «Соціалісти», яку очолює міністр закордонних справ за часів Януковчиа Леонід Кожара. Так, він не переховується у РФ і не сидить у в'язниці, а спокійно і далі грається у політику. Можете наприклад прочитати останнє інтерв'ю 16 жовтня очільника Соціалістичного конгресу молоді під назвою: «Горькая правда об украинских патриотах»

Image may contain: 1 person

Очолює цю організацію такий собі Олександр Потьомкін — керівник київської обласної партії «РОДИНА» Ігоря Маркова (відверто проросійська партія), керівник ГО «Кияни – за чисте місто» (громадська організація яка об'єднувала антимайданівців та тітушок під час Революції Гідності), у червні 2014 року був одним з активних учасників мітингу за створення «Київської Народної Республіки», співорганізатор проплаченої акції «у пам'ять жертв майданівців Одесі та памяті Олега Калашнікова та Олеся Бузини». І це ще не всі досягнення цієї персони. Коли ми проводили моніторинг у 2016 році, то я присвятив цьому дійсно унікальному для Києва сепаратисту цілий блог: https://goo.gl/axSCPM

Прикро, що для співробітників Міністерства молоді і спорту важливіше догодити усім і роздати бюджетні гроші, а слово «Гідність» для них є пустим звуком.