22 квітня разом із друзями втілили ще один проект благодійного фонду Героїка — у Новоолексіївці на Херсонщині, на межі з Кримом, урочисто відкрили на залізничній станції меморіальну дошку на честь вояків Кримського походу Армії УНР на чолі з Петром Болбочаном. 100 років тому 20 квітня 1918 р. залізнична станція була визволена Запорізькою дивізією Армії УНР від більшовицьких окупантів.

Меморіальна дошка була освячена духовенством УПЦ КП. Віддати шану воякам Армії УНР зібрались представники місцевої громади, Військово-Морських Сил України, Меджлісу кримськотатарського народу, представники Постійного Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерства молоді та спорту, Українського інституту національної пам'яті, народні депутати, журналісти і громадські активісти.

Пам'ятний знак виготовлений коштом благодійного фонду «Героїка» та з'явився завдяки жертовній підтримці наших друзів зі Святоіванівського гетьманського мазепинського полку. Два роки тому, зусиллями фонду, на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом був відкритий пам'ятник «Кримчанам, загиблим у боях за єдність України», присвячений героям сучасної війни за незалежність.

Історична довідка.

100 років тому, впродовж березня-квітня 1918 року, Армія УНР спільно з союзними їй німецькими та австро-угорськими військами звільнила від більшовиків територію Східної та Південної України. Ці події стали важливим етапом в історії Української революції 1917 – 1921 років.

10 квітня 1918 військовий міністр УНР Олександр Жуковський таємно наказав командиру Запорізької дивізії генералу Натієву сформувати Кримську групу, яка мала випередити німецькі війська, зайняти півострів та встановити контроль над Чорноморським флотом.

У ніч з 20 на 21 квітня Кримська група зосередилася у Новоолексіївці, тим часом авангардні частини наблизилися до передових ворожих позицій на Чонгарському півострові. Вранці 21 квітня ворожі солдати почали мінувати міст, і щоб завадити цьому запорожці відкрили по червоних артилерійський та кулеметний вогонь. Перестрілка тривала весь день. Пізно вночі 20 запорожців, озброєних ручними кулеметами, на чолі з командиром першої сотні болбочанівського полку Петром Зілинським-Содолем на дрезині проскочили замінований міст, відкривши шлях до Криму двом бронепоїздам Семена Лощенка та Павла Шандрука. Увечері 22 квітня запорожці увійшли до Джанкою. Так розпочалось звільнення українцями Криму.