Ручне управління суддівською системою не є новиною для пересічного українця. Так само як вибудований колишнім президентом Порошенком алгоритм контролю за діяльністю судів. Нагадувати не потрібно, що в системі правосуддя особливе значення має Окружний адміністративний суд України.

За часів Порошенка був створений механізм забезпечення лояльності потрібних суддів - Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя. Саме через ці структури їх куратори, що належать до оточення колишнього Президента, продовжують переслідувати тих, хто проти замовних рішень.

На перший погляд може показатись, що з моменту відходу Порошенка від президентських справ, припинився і тиск на суддів. Але це не так.

На 20 серпня призначене засідання Вищої ради правосуддя, на якому розглядатимуть питання щодо відсторонення суддів Окружного адміністративного суду (Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка) та судді Суворовського райсуду м. Одеси (Івана Шепітки).

Почнемо з того, що підозри цим суддям, за класичною традицією слідства, є абсолютно необгрунтованими. Статті, які інкримінують даним суддям, в практиці Верховного Суду є фактично мертвими, вони не тяжкі і не корупційні.

Напередодні Генеральна прокуратура направила Вищій раді правосуддя клопотання про відсторонення голови Окружного адмінсуду Києва П.Вовка, використовуючи неперевірені докази та факти. Хоча спроба «відбілитись» перед новою владою країни з боку ГПУ наврядчи буде зарахована як вдала. З процесуальним правом в ГПУ давно вже не дружать і про це відомо вже навіть студентам-юристам.

Тоді що відбувається? Як пояснити всі ці такнці навколо окружного адмінсуду? Фактично вдбувається спроба прибрати неугодних суддів, які відмовляються брати участь у аферах та схемах старої влади, та призначити ручних маріонеток, які будуть повністю задовольняти потреби старої влади. Вплив на нових суддів, наприклад, можна буде обміняти під час торгів з новою владою. Через суд можна продовжувати створювати хаос та безлад в органах державної влади.

До речі, про тиск неодноразово заявляли самі співробітники Окружного адмінсуду. Згадати лише справу в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Шалену імформаційну кампанію судді адмінсуду відчули відразу після рішення про заборону Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра. Втручання з боку Порошенка, ДБР та ГПУ було зафіксовано під час задоволення позову олігарха Коломойського щодо скасування рішення про націоналізацію "Приватбанку". Ну і в кримінальному провадженні за заявою колишнього керівника Апеляційного Суду Києва Чернушенка з'явились факти, які прямо вказують, що Порошенко, заступник глави його адміністрації Філатов і колишній голова ВРП активно втручались в компетенцію судової гілки влади.

Так і згадується хрестоматійна фраза Порошенка в одній телефонній розмові: "Яких вам, ..., реформ ще не вистачає?"

oleg.posternak
Олег Постернак

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації