Стикаючись з необхідністю створення резюме на будь-якому етапі власної трудової діяльності, багато хто відчуває труднощі не тільки з його наповненням, але й з пошуком інструментів для формування вдалого за структурою та інформативністю документа.

Навіть маючи досить довгий послужний список з місць роботи, доволі важко обрати швидкий спосіб сформувати резюме за сучасним шаблоном, у доступній формі та зі зрозумілою структурою. Ще важче знайти відповідний зразок оформлення резюме без досвіду роботи.

Розвиток інтернету і програмного забезпечення останніх років відкриває перед шукачами доволі широкі можливості. Щоб обрати вірний для себе шлях створення цього важливого документу, ми детальніше розглянемо програми і сервіси, які можна використати для швидкого створення резюме:

  1. Текстовий редактор MS Word (банально, але може здивувати).
  2. Шаблони сайтів з пошуку роботи.
  3. Онлайн-конструктори резюме.

Окремо розглянемо кожен із них.

Текстовий редактор

Тенденції останніх років демонструють, що запорукою успіху резюме вважається не тільки його інформативність, але і привабливий зовнішній вигляд та легко зрозумілий вміст. Тобто свої таланти автору варто проявляти також і у вмінні у стислій та чітко структурованій формі подати основну інформацію про себе.

Відшукати правильний шаблон можна й у звичних інструментах. Наприклад — текстовому редакторі MS Word, можливості якого можуть багатьох приємно вразити.

Серед представлених у програмі шаблонів є можливість обрати доволі яскраві, або навпаки — стримані й лаконічні варіанти. Навіть використовуючи не найновіші версії даного ПЗ, можна доволі швидко створити резюме, розташовувати блоки відповідно до власних побажань і на виході отримати якісний документ.

Щодо мінусів використання шаблонів з Word — варіація зразків і шаблонів документів не така вже велика, ще й доволі однотипна. А для того, щоб отримати якийсь більш-менш оригінальний кінцевий варіант документа, все ж таки буде необхідно витратити певний час.

Ще однією небезпекою можуть стати шрифти, які сподобались автору. Не факт, що у рекрутера буде встановлений обраний набір шрифтів, тому усе форматування і зовнішній лоск можуть зійти нанівець.

Але нехтувати цим інструментом усе ж таки не варто, особливо тоді, коли вам доводиться створювати документ в умовах нестабільного доступу до всесвітньої мережі, при необхідності часто вносити правки або постійно тримати під рукою одразу кілька варіантів резюме.

Сайти з пошуку роботи

При реєстрації на сайтах для пошуку роботи кожна платформа пропонує шукачеві заповнити стандартний шаблон резюме і розмістити його на сайті. Для тих, хто знаходиться в пошуках роботи, використовувати такі системи доволі вигідно: реєстрація безкоштовна, доступ до резюме відкритий для роботодавців, а переживати з приводу обрання стильного шаблону взагалі не варто.

Шукачу необхідно тільки розставити галочки, внести власні дані до відповідних вікон і натиснути кнопку «Зберегти».


Це шаблони для створення резюме на Work.ua та hh.ua

З одного боку, все досить просто і не потребує особливих зусиль. З іншого — усі резюме мають однакову структуру і зовнішній вигляд. Шукач має право вносити до документа тільки ту інформацію, яку бажає. Але управляти розташуванням блоків, фоном чи шрифтами не має змоги. Тому при потраплянні документа до рук рекрутера, виділитись кандидат може виключно вмістом свого резюме. Цей факт далеко не грає на руку новачкам і тим, кому ще не вдалося напрацювати значний трудовий стаж.

Переваги такого способу швидкого створення резюме ігнорувати також не варто. По-перше, кожен кандидат може переглядати успіхи створеного документа і компанії, які ним цікавились. По-друге, одразу відгукуватись на цікаві вакансії та надати роботодавцям можливість проявляти інтерес до його персони. При необхідності можна створити кілька різнопланових резюме і розсилати їх на різні вакансії чи взагалі деактивувати документи, якщо пошук роботи більше не актуальний. І, якщо вигляд шаблону не має для вас особливого значення, — це один із найлегших і найшвидших способів створити резюме.

Онлайн-конструктори резюме

Один із найбільш варіативних і сучасних методів швидкого створення резюме та супроводжувальних листів за обраним користувачем шаблоном або зразком. Варіацій таких конструкторів маса — як платних, так і безкоштовних.

Основною перевагою створення документу за допомогою конструкторів являється доволі широкий асортимент запропонованих варіантів.

Ще одним плюсом використання онлайн-конструкторів є можливість створення резюме з уже заповненого зразка. Такий варіант може допомогти тим, хто прагне лаконічно сформувати власний досвід, але має з цим складнощі.

Приклади заповнених резюме також допомагають не забути включити до документа важливі моменти, які через поспіх можна пропустити чи взагалі загубити.


Конструктори дають можливість обирати відповідну вашим уявленням структуру документа, фони, шрифти, розташовувати блоки у довільному порядку, редагувати та видаляти елементи. До того ж — переглядати успіхи розісланого резюме також можна безпосередньо у власному кабінеті.

У пригоді такі платформи можуть стати не тільки при створенні резюме онлайн українською мовою, але й суттєво допомогти при складанні документу для інших країн. Адже розробники, розуміючи особливості написання резюме, наприклад, для Британії, Канади чи США, намагаються врахувати у своїх шаблонах та зразках всі, навіть найменші деталі оформлення документу.

До недоліків використання платформ зі створення резюме онлайн можна віднести той факт, що україномовних інструментів, на жаль, досить мало. До того ж більшість відомих і популярних ресурсів мають обмежену кількість безкоштовних шаблонів, а за дійсно цікаві й оригінальні необхідно буде платити (або щомісяця, або за використання шаблону).

Попри цей факт, такі платформи надають шукачам майже безмежні можливості для самовираження. В них легко вбудувати посилання на сторінки у соціальні мережі та профілі (LinkedIn, Facebook та ін.).

Також онлайн-конструктори часто розміщують на сторінках блогів багато цікавої та важливої інформації, яка здатна допомогти тим, хто не знає як правильно впорядкувати свій досвід роботи та з якого ракурсу краще подавати роботодавцеві інформацію про себе, а для новачків — дані про топові професії й можливості самовизначення.

Яким інструментом користуватись при створенні власного резюме — обирати лише вам. Ми ж сподіваємось, що ви зробите вірний для себе вибір і відшукаєте омріяне місце роботи.

oksana.pavlyuk
Оксана Павлюк

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації