Зараз паралельно розгортаються дві сумні, на наш погляд історії. Одна це скандал навколо серіалу «Свати». Друга – це український прокат україно-словацького фільму «Межа». Чому ці історії сумні, чому ми їх пов'язуємо і які висновки з цього зробили – дивіться у відео.


22 листопада СБУ заборонила в'їзд в Україну російському акторові Фьодару Дабранрававу, який виконує одну з головних ролей у серіалі «Свати». Підставою для цього стала підтримка актором агресивної політики РФ щодо України. Він неодноразово дозволяв собі антиукраїнські публічні заяви, в яких, зокрема, підтримував анексію Криму Росією. Правоохоронці також зафіксували численні відвідування Добронравовим тимчасово анексованого півострова.

Після цього почалися розмови про можливу заборону серіалу. Відразу ж Володимир Зеленський розродився гнівною промовою, в якій грубо висловився з приводу цих подій. Адже «Свати» — це продукт, створений студією «Квартал-95». Все це спричинило потужний резонанс, а часом непристойні висловлювання Зеленського розтягнули на цитати. Навіть у фейсбуці та тубі відео цієї… навіть не знаємо як це назвати, подивилися мільйони людей. Враховуючи, що розмовляв він російською мовою, підозрюємо, що багато з них це громадяни РФ.

Що таке взагалі ці «Свати»? Що ми знаємо про серіал окрім того, що це низькопробний непотріб із туалетним гумором і знущальницькими пасажами в бік українців? Фактично це російський продукт, вироблений в Україні для росіян. В центрі сюжету протистояння, культурний конфлікт між, з одного боку освіченим, інтелігентним сватом, росіянином Ковальовим, і таким хамуватим, бидлуватим дурнем-українцем Будьком, в якого є ще один споміжний український персонаж – алкоголік-Мітяй.

Отакими нас зображують для росіян. Не треба плутати це із самоіронією. Бо це не ми про себе жартуємо та самі із себе сміємося. Це глузують з нас, принижують на догоду нашим гнобителям. І Володимир Зеленський переможно рапортує про сотні мільйонів переглядів у Youtube.

Все українське зводиться до «гекання» найбільш відсталих персонажів. Бо це подобається росіянам. В Україні такий продукт теж користується певним попитом. І ті, у кого він попитом користуються, мають універальну відповідь на всі питання: «Ашотакоє?»

До речі, зойки щодо мовних квот в Україні — з цієї ж опери. Вигідніше виготовляти продукт «на Росію», а потім його ж продавати в Україні. Тому без квот жодних українських пісень або фільмів у нас не буде. В них просто ніхто не вкладатиме гроші. Бо вигідніше одразу працювати на Росію і годувати Україну «об'їдками».

Обурення Зеленського — з цієї ж опери. Він не може прибрати Добронравова, бо Добронравов подобається росіянам. А вони для Зеленського — основний покупець, під якого він буде постійно підлаштовуватися.

Отака от сумна історія.

І після цього всього Держкіно таки заборонило «Сватів», тож епопея продовжується.

А тепер відповідаємо до чого тут фільм «Межа».

Нині триває прокат україно-словацької стрічки, яку ми вважаємо одним з найкращих творінь нашого кінематографу не лише в 2017 році. Фактично це народження українського трилера.

Стрічку «Межа» вже показували цього року на фестивалі в Одесі, перед цим вона здобула на фестивалі в Карлових Варах премію «За найкращу режисуру». Потужний фільм з якісною грою акторів, цікавим сюжетом, сильною драматичною складовою і якісним та гармонійно вписаним в картину гумором.

Фільм має оригінальний непередбачуваний сюжет, чим якісно виграє в багатьох голлівудських прохідних картин. Якісно витримана драматична лінія. Є чудові твісти, які змусять вас реально задуматися. Фільм номінований на премію «Оскар» від Словаччини і там же в Словаччині зібрав, якщо переводити в гривні, близько 60 мільйонів.

Але ж в Україні такого успіху стрічка в глядачів не має. Власне саме через таку паралель ми вирішили поговорити в одному відео про ці два творіння. Небо і земля на нашу думку.

Так от чомусь в Україні, де стрімко розвивається кіно, «Межа» має менший успіх, ніж «Свати». Якісне кіно програє битву за глядача низькопробному сміттю. А потім ми будемо чути нарікання на українське кіно від людей, які його не підтримують і дивляться всілякий шлак.

Друзі, дивіться якісне кіно і створюйте на нього попит. Ми ж хочемо, щоб українське кіно знову піднялося на світовий рівень. У нас не з'являться нові Довженки, якщо нам будуть ближчі всілякі свати.