Тиждень тому – в неділю – у Кельні пройшла сорокатисячна демонстрація німецьких турків під гаслом «Так демократії. Ні перевороту.» Турецька національна меншина є найчисельнішою у ФРН, їх понад три мільйони.

За задумом організаторів заходу в режимі online перед демонстрантами мав виступити наживо з Туреччини її Президент Реджеп Таїп Ердоган та інші турецькі високопосадовці. Однак Вищий адміністративний суд землі Північний Рейн – Вестфалія заборонив їм це робити. Рішення суду містить низку цікавих доводів:

1. Зазначається, що фундаментальне право проводити збори, мітинги, походи, демонстрації є першою лінією оборони громадянина проти держави. Нагадаю, що в термінології окремих наших державних діячів на кшталт Бориса Ложкіна мирні зібрання іменуються «уліцей»…

2. Питання публічної політичної діяльності глав та офіційних осіб іноземних держав на території ФРН повинне вирішуватися на федеральному рівні. Воно входить до сфери зовнішніх зносин, які регулюються на міжурядовому рівні. Така діяльність не захищається конституційними правами на мирні зібрання та свободу слова.

3. Учасник мирних зборів повинен виражати свої погляди за фізичної присутності на мирному зібрані, при повній відкритості та без посередництва ЗМІ. Він проявляє там свою особистість безпосередньо.

Третя теза є особливо цікавою у контексті розвитку сучасних технологій. "Pokemon GO" є лише першим кроком на шляху масштабного створення доповненої реальності. Незабаром нас чекає масова доступність 3D голограм, за якої мало хто буде їхати до офісу для присутності на нараді. Тоді і виникне запитання – чи можна брати участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях через свого віртуального 3D клона?!

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація