site.ua
член клубу

Не потрібно драматизувати. Розгромні перемоги Зеленського та його партії на виборах - елементарна закономірність. Результат в 250+ депутатів від єдиної політсили - це одна з вишеньок на виборчому торті. У всіх сенсах феєрична перемога, яка промовисто демонструє політичні та соціальні зрушення.

В першу чергу це розгром системи влади, партійної організації та виборчих підходів. Можна переконливо констатувати, що інститут виборів в Україні поділився на епоху до і після Зеленського. Цифри на табло.

По-друге, суспільство навчилося аналізувати політику. Це все ще примітивний розбір фактів, але країна добилася головного - виборець почав хоча б якось думати, громадянське суспільство продовжує свій розвиток.

По-третє, смішки закінчились - починається важка і скурпульозна робота. Багато розмов про відповідальність - цілком виправдано. Інакше й бути не могло, оскільки тепер Зеленський і ко матимуть весь карт-блаш на абсолютно всі зміни в країні. Боюся навіть уявити масштаби розчарування і потенційні наслідки, якщо навіть з таким гандикапом і довірою суспільства нова українська влада знову провалить усе.

По-четверте, ще є і місцеві вибори - там теж буде цікаво. І скоріш за все, команда Зе плануватиме провести третю електоральну фазу якомога швидше (скажімо, восени).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕЛЕКТОРАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ.

По-п'яте, всім зрадофілам, порохоботам і просто панікерам потрібно дати відповідь на два логічні запитання:

1. Скільки старих обличь веде за собою Зеленський в Раду? І чи кращий Пашинський, Розводовський, Литвин, Грановський, Кононєнко і ко від тих людей, яких просувала СН?

2. Чи можна назвати Зеленського і партію "Слуга народу" проросійськими силами?

Принаймні, адекватною реакцією на "персональну трагедію" і "поразку", пости зе-ненависті в фб і т.д. в нормальних суспільствах став би виділений кредит довіри, скажімо, на рік-два, аби хоча б почекати на перші результати роботи нової команди. А далі - кричіть, бомбіть і палайте. Якщо Зе-команда почне зливати довіру людей - я буду серед перших, хто критикуватиме їхню політику.

Зеленський - вирок системі влади в Україні.

mark.omelianiuk
Mark Omelianiuk

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації