Два фільми «Пошук» 20018 та «Зникла безвісти» 2023, обидва зняті за допомогою скринкастинга (запис екрану).
Вони пов'язані схожою тематикою та сюжетом, в першому фільми у батька зникає дочка, у другому дочка втрачає зв'язок з матір'ю. У обох фільмах з плином часу починають винуватити «жертву» та робити винуватцем, то батька то дівчину, так і в іншому сюжеті спочатку звинувачують матір потім дочку.
Фільми та сюжет дуже цікавий та незвичні для глядача, бо все що ми бачимо спостерігаємо з екрана головного героя. Дуже показово показано що якщо трохи вміти користуватися інтернетом можна знайти майже будь-яку інформацію про людину, як що вона будь-коли щось додавала у всесвітню павутину, — будь то запит в гугл, чи фото у Фейсбуці.
Як на детективну складову фільмів все йде дуже динамічно, хід подій вирує на поворотах, та міняє ваше відношення до персонажів з появою кожної нової знахідки. Один із головних меседжів фільмів : головне не здаватися і йти до кінця. Також дуже гарно розкрита в першому фільмі тема самотності підлітка, хоча вона і вдає що все окей для батька, всередині вона залишається дуже самотньою, і в пошуках хоча б віртуальних друзів потрапляє у таку собі непередбачувану пастку життя. Інтернет дуже «допомагає» у створенні фейкової особистості, і на цьому багато грають не зовсім добросовісні люди, дуже тонко розкрита тема «віртуальних знайомств» що людина може виявитися не тією особистістю за яку себе видає.
Чи погано те що все фіксується в інтернеті? Ваші запити в гугл, ваше переміщення, будь-яка фотографія може чи мало про вас розповісти, де ви були, коли, з ким спілкувалися та інше. Моя особиста думка 50/50 з однієї сторони вся інформація може допомогти, як у випадку фільмів, але може і нашкодити, залежить від того у які руки потрапляє інформація. Можливо треба робити більш детальну перевірку особистості при реєстрації акаунтів, (що б сторінки були реальними) адже по статистиці тільки у 2022, компанія Facebook видалила 1.4 мільярда фейкових акаунтів. А з іншої сторони саме одна із функцій, голосовий виклик Siri допомогла дівчині з матір'ю вижити й вибратися із пастки.
Кінцівка дуже не передбачувана, і навіть по закінченню тебе знову впускає у прірву, можливого продовження історії : «а що далі..»
І виникає питання, чи добре ми знаємо людей що живуть поруч із нами? Люди розучилися розмовляти один з одним і довіряти один одному, навіть як що це найближчі родичі.
Дуже рекомендую до перегляду, і любителям детективів, а також тим хто любить зависати у соц. мережах.